Стартап можна розпочати у будь-якій галузі та мати гарний результат. Сьогодні ми поговоримо про туристичний стартап, а точніше про “зелений туризм”. Хмельницька область багата на красиві природні локації і тому організувати місце для дозвілля не є проблемою. Сьогодні ми більше розкриємо цю тему. Деталі читайте на сторінках сайту khmelnytskyi-trend.in.ua.
Сільські зелені садиби — тренд сучасності
Зелений туризм активно почав користуватися популярністю після 2020 року. Українці втомилися від карантинних обмежень, масок, сертифікатів вакцинації та прагнули елементарно відпочити від всіх цих заходів. Торгові центри, музеї, туристичні локації були недоступні пересічному туристу, тому попитом почали користуватися сільські зелені садиби. У таких туристичних місцях люди забували про маски, дистанцію, небезпечний вірус та насолоджувалися природою. Саме тому туризм почав поступово адаптуватися до сучасних вимог.
Потрібно зазначити, що у Хмельницькій область практично кожна територіальна громада може похизуватися природними, а той і історичними об’єктами, які подобаються туристам.
Саме тому такий стартап може розпочати будь-який житель нашого регіону. Адже українцям достатньо гарної природи довкола, а якщо поруч є ставок чи річка, тоді ваша зелена садиба приречена на успіх.
До речі, “зеленою садибою” заведено вважати комфортний будинок (у кілька поверхів або одноповерховий), який розташований у сільській місцевості. Також поруч з будинком має бути прилегла територія з альтанками, зонами для відпочинку, дитячим майданчиком, парковою тощо.

Зелений туризм у Хмельницькій області
- Грицівська територіальна громада. Стартап у туризмі розпочали ще на початку нульових в селищі Гриців Шепетівського району. А все, тому що у цьому населеному пункті розташований затоплений кар’єр, який люблять відвідувати туристи. Всі агрооселі об’єднали у садибний кластер сільського туризму та дали назву “Оберіг”. Десять зелених садиб увійшли до кластера. У них мали змогу знайти нічліг понад 200 туристів. Крім купання в кар’єрі, туристам пропонують походи в ліс, катання на конях, майстер-класи, дегустація страв. З часом разом із зеленими садибами почали з’являтися невеликі готелі, які ще більше приваблюють гостей.
- Староушицька територіальна громада. У цій частині регіону також поступово розвивається зелений туризм. Все завдяки річці Дністер, яка протікає поруч з населеними пунктами територіальної громади та приваблює туристів. Жителі сіл радо приймають гостей та розвивають власні стартапи. Туристи мають змогу не лише відпочинком поруч з водоймою, а й відвідати скельний монастир, скуштувати місцеві сири, вино, чаї, покататися на велосипедах тощо.
- Маліївці. Село Маліївці надзвичайно популярний населений пункт серед туристів. Все через Маліївський водоспад та маєток графа Орловських. Але що стосується зелених садиб, то у цьому селі ще не готові до кардинальних змін. Люди не розуміють, як це замість картоплі почати стартап та займатися туризмом. Саме тому мандрівники сюди приїжджають на кілька годин. Щоправда, одна зелена садиба все-таки функціонує. Її облаштував хмельничанин у будинку своїх батьків. Чоловік багато подорожував за межами України та тому він на власному досвіді знає як приймати туристів.
Стартап у туризмі — це чудова можливість розвинути успішний бізнес, наповнювати місцевий бюджет та задовольнити потреби українців. Хмельницька область надзвичайно красива, з великою кількістю пам’ятників архітектури, природних локацій. Саме тому за зеленим туризмом майбутнє!
Сподіваємося, наш матеріал був для вас цікавим і ви зробили відповідні висновки.