Успішний стартап: власну справу потрібно любити не лише за гроші

Успішний стартап можна створити у будь-якій сфері. Головна умова — необхідно любити те чим займаєтеся. Адже в пріоритеті має бути не лише прибуток, очі мають “сяяти” від того чим займаєтеся. Сьогодні ми поговоримо про равликову ферму, яку створила у Хмельницькій області Альона Шибунько. Як жінка створювала свій стартап читайте на сторінках сайту khmelnytskyi-trend.in.ua з посиланням на “Суспільне”.

Ідея створення стартапу 

Альона Шибунько побачила по телевізору сюжет про равликову ферму. Після цього вона загорілася ідеєю аби створити таку вдома. Перед створенням стартапу жінка відвідала навчання де її розповіли як живуть, чим харчуються равлики та взагалі як вести цей бізнес. Спершу було страшно розвивати стартап, адже було багато роботи. Необхідно підготувати поле, викопувати пні, встановити стовпи, збити дерев’яні щити, вручну розселити равликів тощо. Але за рік на фермі вже були перші відвідувачі.

Крім того, стартаперка отримала грант на відкриття власної справи і таким чином запустила равликову ферму. Потрібно зазначити, що ферма була відкрита під час карантину. Взагалі, карантин та всесвітня пандемія зруйнувала багато бізнесів. Але саме карантин допоміг равликовій фермі на Хмельниччині. Все тому, що люди шукали дозвілля, адже кінотеатри, торгові центри, заклади харчування були закритими. Хмельничани приїжджали на равликову ферму на екскурсію та аби скуштувати екзотичний продукт. Саме тоді Альона зрозуміла, що варто розвиватися в напрямку екотуризму. До речі, під час екскурсії відвідувачі можуть дегустувати страви з равликів. У жінки є рецепт приготування молюсків і вона ділиться ним якщо люди купують у них живих равликів. 

Затишок на 25 сотках землі

Равликова ферма розташована на 25 сотках землі. Але власниці ферми хотілося аби люди не лише приїжджали дивитися чи купувати равликів, а насолоджувалися атмосферою. Саме тому жінка оновила та розмалювала стару хату, зробила кілька локацій для фотосесії. Додамо, що на ділянці надзвичайно гарно і тут є можливість не лише дізнатися, як вирощують равликів, а й відпочити душею від міської метушні, автівок, загазованого повітря. Альоні вдалося зробити затишну локацію, відвідувачі діляться своїми позитивними відгуками з друзями, у соціальних мережах. 

В основному, равликів купують відвідувачі, незначну кількість молюсків купують заклади харчування.

Равликова ферма — непростий бізнес

Взагалі, равлики живуть під дерев’яними щитами, вони їдять спеціальний корм та рослини. Пані Альона зізнається, що займатися равликами не надто просто. Адже дорогі корма, мальок равлика, розхідники. Є багато дрібних моментів, які варто враховувати. В іншому випадку не вдасться виростити дорослого равлика за сезон. 

Також жінка зазначає, що для того аби бізнес розвивався необхідно вкладати у нього кошти. Не можна весь дохід класти собі до кишені, адже далі не буде нічого розвиватися. Також власниця равликової ферми вважає, що варто займатися однією справою, адже коли робиш кілька справ одночасно, то може жодна не вийти. Саме тому вона вирішила звільнитися з роботи та повністю присвятити час вирощуванням равликів. 

У 2022 році Альона думала не запускати ферму. Все через війну в країні. Але люди почали писати в соціальних мережах та просити аби ферма равликів продовжила свою діяльність. Люди хотіли приїжджати на ферму, відпочити думками від негативних новин, розвіятися. Тому жінка вирішила продовжити справу і дуже рада, що у неї активно розвивається екотуризм. У 2022 році багато відвідують равликову ферму вимушені переселенці, яким подобається таке дозвілля.

Сподіваємося, наш матеріал був для вас пізнавальним і ви зробили відповідні висновки.

Comments

.,.,.,.