Ідея для стартапу у Хмельницькій області

Створення стартапу — це непросте рішення. Стартап потребує багато сил, ресурсів, мотивації. А ще щоб успішно реалізувати власний бізнес необхідна хороша бізнес-ідея. Саме тому перед тим як розпочати власну справу варто добре все обміркувати. Місто Хмельницький та область славляться своїми підприємницькими жителями. У нас багато підприємців, стартаперів, компаній, які не побоялися ризикнути та почали “працювати на себе”. Сьогодні ми поговоримо про ідеї для стартапу в нашому регіоні. Більше інформації дізнайтеся на сторінках сайту khmelnytskyi-trend.in.ua.

Зелений туризм набуває популярності

Хмельницька область має велику кількість пам’яток, архітектури, красивих локацій. Саме тому стартап можна відкрити у сфері зеленого туризму. Адже ця галузь активно розвивається останнім часом. Спеціалісти зазначають, що це перспективний стартап для сільської місцевості в для цього не обов’язково мати гарний пейзаж. Навіть в самому звичайному дачному кооперативі, поруч з містом, можна облаштувати еко-кемпінг чи побудувати невеликі будиночки. А так, як у нас практично кожна територіальна громада у Хмельницькій області має пам’ятки архітектури, водойми, красиві місця, то це хороша бізнес-ідея. До прикладу, всім популярна Бакота. Це затоплене село поруч з Кам’янцем-Подільським. Тут  дивовижна природа і туристи люблять сюди приїжджати на відпочинок. Проте на Бакоті відпочивають переважно у наметах. Також мандрівники скаржаться на відсутність умов. Саме тому тут можна облаштувати невеликі будиночки чи фургончики аби бажаючі відпочили з комфортном.

Маліївці — ще одна туристична локація, яку люблять українці. Тут є красивий водоспад, палац Орловських, стародавній парк. Але мандрівники приїжджають сюди на кілька годин, а все, тому що переночувати в селі не має де. Жителі Маліївців не розуміють, що на туризмі можна заробляти. Вони краще будуть займатися сільським господарством, а не туризмом. Щоправда, виявив бажання облаштувати зелену садибу хмельничанин, який багато подорожував за кордоном. Чоловік використав будинок своїх батьків і приймає туристів. 

Але облаштування території чи будинку для туристів замало. Спеціалісти зазначають, що про вашу локацію необхідно поширювати інформацію. Простіше пишучи — рекламуйте свій заклад. Для цього необхідно поширювати рекламу у соціальних мережах, у різних пабліках, сайтах, дошках оголошень. Ну, і звичайно, не забувайте про “сарафанне радіо”. 

Пошиття одягу та аксесуарів

У місті Хмельницькому велика кількість швейних цехів. У нашому місті активно розвивається легка промисловість. Проте це не означає, що не варто розпочинати стартап у цій сфері. Якщо гарно продумати ідею, то можна розпочати власну справу та згодом отримати позитивний результат.

Вирішили розпочати стартап хмельничани Віта Бобко разом з чоловіком та подругою Олею Мороз. Ними був розроблений проєкт з виготовлення рюкзаків, які мають підсвітку. Стартапери вирішили зробити такий оригінальний та креативний рюкзак аби школярі були помітні на дорогах для водіїв. Хмельничани також взяли участь у “Битві стартаперів” та отримали на розвиток власної справи 100 тисяч гривень. 

Щось схоже може організувати кожен. До прикладу, не в усіх мікрорайонах Хмельницького є ательє де ремонтують одяг та аксесуари. Якщо у вас є хист до цієї справи, то варто подумати над цією бізнес-ідеєю. 

Сільське господарство

У Хмельницькій області активно розвивається сільське господарство. Без сумніву, це важка праця, яка потребує багато зусиль. Але все більше жителів Хмельницької області реалізують вирощену продукцію. І якщо гарно продумати стартап, то продукція користується популярністю. 

До прикладу, ще одні переможці “Битви стартапів”, які також отримали грошову винагороду, почали займатися вирощуванням мікрозелені. Подружжя орендувало приміщення площею 70 квадратних метрів та створило вертикальну ферму. У спеціальних контейнерах вирощують мікрозелень, яка є трендом серед українців. З неї роблять енергетичний напій вітграс, зелень також продають на ресторани. 

Крім овочів, зелені та фруктів у сільській місцевості можна вирощувати екзотику. У селі Гвардійське відкрили міні-ферму на якій доглядають за креветками. Свій стартап Світлана Коваль вирішила розпочати після того, як втратила роботу. Жінка довго вагалася з чого почати свою самозайнятість, проте вирішила обрати креветочний бізнес. Спершу вона знайшла необхідну інформацію, поспілкувалася з підприємцем, який вирощував креветки багато років. Далі Світлана купила басейн, мальок та розпочала свій невеличкий бізнес. Креветки купують ресторани та інші заклади харчування. За словами жінки, креветки не вибагливі у догляді. 

Ще один екзотичний стартап, який заслуговує уваги — це равликові ферми. У Хмельницькій області є кілька таких ферм. Для цього стартапери проходять навчання, купують равликів та облаштовують приміщення. Для вирощування равликів також необхідна невелика земельна ділянка. Хмельницькі бізнесмени зазначають, що равликів реалізують за кордон. 

Бізнес для душі 

Сімейні фотосесії  з кожним роком набувають популярності. Хмельничани бажають зафіксувати моменти життя та отримати класні світлини. Особливо популярні новорічні фотосесії. Саме тому у обласному центрі активно працюють фотостудії. І це досить непоганий стартап. Якщо у вас є приміщення, то його можна прикрасити новорічними іграшками, гірляндами, іншими святковими атрибутами. Впевнені, що вкладені гроші принесуть вам успіх та дохід.

Але красу можна створити і за межами обласного центру. Для цього необхідно земельна ділянка, хороша бізнес-ідея та фізична праця. До прикладу, у селі Марківці Летичівської територіальної громади створили дивовижне лавандове поле спеціально для фотосесії. Люди приїжджають аби зробити світлини на фоні цієї краси із Хмельницького та інших населених пунктів. На цій локації висаджено 2 тисячі лавандових кущів, які розташовані по сусідству з річкою Південний Буг. Між рядками лаванди висадили газон аби клієнти мали змогу сфотографуватися босоніж. Також на локації є шатро де можна переодягнутися, зробити макіяж. Гості можуть скористатися аксесуарами: капелюшки, сумки, хустинки тощо. Зрозуміло, що цей стартап не виник за один місяць. Для цієї справи необхідно задіяти чимало ресурсів. Також період цвітіння лаванди досить короткий, тому стартап прибутковий лише у сезон.

Є ще багато ідей для стартапу, але головна умова — ви маєте любити свою роботу. Адже якщо власна справа не приносить вам задоволення, а ви думаєте лише про прибуток, то, скоріш за все, у вас нічого не вийде. Ви маєте захоплюватися тим чим займаєтеся і таким чином себе мотивувати. 

Нагадаємо, що стартап — це нещодавно створена компанія, яка будує свій бізнес на основі інновацій. Вона може бути ще не зареєстрованою, а лише починає розвиватися. У Хмельницькому активно підтримують бізнесменів-початківців. Навіть був створений проєкт “Битва стартапів” де хмельничани презентували свої бізнес-ідеї. Переможці отримували кошти на розвиток власної справи.

Сподіваємося, наш матеріал був для вас пізнавальним і ви зробили відповідні висновки.

Comments

.,.,.,.