Брижань Сергій Миколайович: головний режисер Хмельницького академічного обласного театру ляльок

У місті Хмельницькому багато років функціонує театр ляльок. Сюди люблять приходити малеча з батьками, дивитися пізнавальні вистави, брати участь у різноманітних майстер-класах. Велику роль в розвитку театру ляльок відіграють актори, режисери, керівництво. Сьогодні ми поговоримо про того хто залишався за лаштунками кожної вистави – режисера, Заслуженого діяча мистецтв України, Президента  Всеукраїнської громадської організації лялькарів «UNIMA-УКРАЇНА» Сергія Миколайовича Брижаня. Деталі читайте на сторінках сайту khmelnytskyi-trend.in.ua.

Переїзд до Хмельницького

Майбутній режисер народився у Вінницькій області, у селищі Ситківці. Але школу вже закінчив у місті Хмельницькому, в загальноосвітній школі № 17. 

Коли юнакові було 17 років його прийняли в акторську трупу у Хмельницький академічний обласний театр ляльок. Сергій працював в театрі один рік, а потім поїхав здобувати вищу освіту. Хлопець обрав спеціальність “Актор театру ляльок” в Харківському інституті мистецтв імені І. Котляревського. Після закінчення вищого навчального закладу почав працювати в Одеському обласному театрі ляльок. Проте згодом повернувся до рідного Хмельницького та свого першого місця роботи.

Брижань вирішив не зупинятися на досягнутому та здобути ще одну вищу освіту. Отримана спеціальність – «режисура драми» зі спеціалізацією «режисура театру ляльок» відкрила йому нові шляхи для розвитку. 

Режисерська робота

Три роки Сергій Миколайович працював режисером у театрі ляльок у Рівному. А у 1989 році його запросили на посаду головного режисера у Хмельницькому академічному обласному театрі ляльок. 

Режисер Брижань відомий не лише в Хмельницькому та Україні. Він здійснив постановки вистав у Польщі, Литві, Словаччині, Білорусії, Росії. У його творчому доробку понад 100 вистав. Також роботи Сергія Миколайовича були відзначені на багатьох фестивалях, в тому числі і за кордоном. 

У 2021 році Сергій Миколайович відійшов у вічність. Він важко хворів.  За словами директорки театру Ірини Трудової, це велика втрата не лише для рідних та колег. Про нього залишилася лише хороша пам’ять. 

 Попрощатися з Сергієм Миколайовичем Брижанем приїхали митці з Києва, Львова, Полтави. 

Нагадаємо, що Хмельницький академічний обласний театр ляльок був засновано у 1970 році Сергієм Єфремовим. Театр ляльок функціонував спершу у філармонії. Було виділено дві кімнати. Хмельничани побачили першу виставу “Повсталі джунглі” третього листопада 1970 року. З кожним роком кількість акторів збільшується, з’являються нові вистави, які із задоволенням дивляться хмельничани. 

Через чотири роки театр ляльок переїздить у своє перше стаціонарне приміщення, яке було розташоване на вулиці Володимирській. 

У 1989 році театр знову переїжджає. На цей раз це був купецький маєток, який збудували у 1880-х роках. У новому приміщенні вже працював та творив Сергій Миколайович Брижань. Хмельницький академічний обласний театр ляльок знаходиться у цьому розкішному маєтку і досі. 

Сергій Миколайович Брижань залишив після себе чудові постановки вистав, які буде переглядати не одне покоління маленьких хмельничан. Дякуємо йому за дитячі усмішки, щасливі очі та позитивні емоції глядачів. Сподіваємося, наш матеріал був для вас цікавим.

P.S.

Ми неодноразово писали, що Хмельницький та область багата талановитими людьми. Не завжди хмельничани знайомі із творчістю земляків. Але це не привід писати гнівні коментарі чи ображати героїв наших матеріалів.  Давайте будемо добрішими, терплячими один до одного та радіти успіхам наших співвітчизників. 

Comments

.,.,.,.