Про проєкт “Битва стартапів” в Хмельницькому 

Хмельницький вважають містом підприємців. У нашому обласному центрі розвивають свій бізнес досвідченні бізнесмени та бізнес-леді, а також підприємці-початківці. Кожен новий магазин, торгова точка, компанія – це надходження до міського бюджету. Саме тому міська влада намагається підтримати стартаперів. У 2020 році навіть був створений проєкт “Битва стартапів”. Більше про це читайте на сторінках сайту khmelnytskyi-trend.in.ua.

Що таке стартап?

Стартап – це компанія, яка була нещодавно створена і лише починає виходити на ринок. Цей бізнес може бути навіть не зареєстрований, а лише починати свою діяльність. Інколи такі компанії називають “гаражними”. Також потрібно зазначити, що термін “стартап” часто застосовують до ІТ бізнесу. Але насправді стартапом може називатися будь-яка компанія-початківець, яка прагне розвиватися. 

Проєкт “Битва стартапів”: фінансова допомога бізнесу 

Вперше проєкт “Битва стартапів” почав свою діяльність у 2020 році. Його ціль – підтримати малий бізнес не лише морально, а й фінансово. 

Перший рік змагалися за грошову винагороду 10 учасників, яких відібрала конкурсна комісія. Кожен учасник змагань презентував свою бізнес-ідею. Потрібно зазначити, що ідеї у всіх різні: торгівля, ІТ, лабораторія, виробництво рюкзаків, корисної вуличної їжі тощо. 

У 2020 році призовий фонд становив 200 тисяч гривень. Вони були розділені між трьома учасниками:

  • Проєкт з виробництва унікальних рюкзаків. Віта Бобко та Ольга Мороз отримали на реалізацію своєї ідеї 100 тисяч гривень.
  • Виробництво та продаж корисного фаст-фуду. На розвиток бізнесу Марія Квасниця отримала 60 тисяч гривень.
  • “Bibip” – підбір та продаж автомобілів. Андрій Дикий отримав 40 тисяч гривень для реалізації свого стартапу. 

2021 рік: збільшення суми призового фонду

У 2021 році учасників було вже 12, а сума призового фонду збільшилася до 400 тисяч гривень. Учасники також демонстрували свої стартапи, проте гроші на розвиток бізнесу отримало лише три учасники:

  • Виробництво сумок та аксесуарів ручної роботи. Переможниця Бачинська Яна отримала 200 тисяч гривень на реалізацію свого бізнес-проєкту.
  • Вирощування органічної мікрозелені. Суму у розмірі 125 тисяч гривень отримав Дячок Артем.
  • Виготовлення фруктово-ягідного живого варення. 75 тисяч гривень для свого стартапу отримала Кутасевич Оксана. 

Основні поради для стартаперів 

Перш ніж розпочати стартап фахівці рекомендують дотримуватися таких порад:

  1. Справа всього життя. Якщо починати власний бізнес, то він вам має приносити не лише гроші, а й задоволення. Адже якщо ви не закохані у свою справу, то на вас може чекати фіаско. 
  2. Мотивація. Для бізнесменів-початківців мотивація відіграє велику роль. Саме тому не падайте духом, мотивуйте себе та своє оточення.
  3. Нотатки. Спеціалісти рекомендують все, що ви робите записувати у блокнот чи особистий щоденник. Адже таким чином всі ваші дії починають реалізовуватися. 
  4. Страх гальмує розвиток. Будьте впевненими в собі та нічого не бійтеся. Всі хто починає бізнес ризикує,  тому відпустіть ситуацію і наполегливо працюйте. 
  5. Унікальність стартапу. Перш ніж розпочати власну справу необхідно проаналізувати ринок. Ваш бізнес має бути унікальним та особливим. Якщо у вас виникла ідея продавати домашні десерти, то вивчіть ринок чи немає у вашому місті/районі великої кількості конкурентів. 
  6. Негативні відгуки у конкурентів. Спеціалісти рекомендують читати негативні відгуки у конкурентів та робити висновки. До прикладу, конкурентам пишуть, що у них поганий сервіс, непривітний персонал. Відповідно ви маєте зробити все навпаки: обслуговувати клієнтів максимально привітно, з посмішкою, заохочувати приємними акціями аби люди купували товар чи послугу саме у вас. 

Сподіваємося, наш матеріал був для вас цікавим і ви зробили відповідні висновки. 

Comments

.,.,.,.