Екологічні фрукти та овочі: бізнес-проєкт Западинської гімназії

Стартапери живуть не лише в обласному центрі. Багато жителів Хмельницької області розпочали підприємницьку діяльність у сільській місцевості та доводять, що успішний бізнес у селі можливий. Сьогодні ми поговоримо про жителів села Западинці Красилівської територіальної громади. У населеному пункті місцева гімназія мріє про створення теплиць та вирощування овочів. Аби реалізувати свою мрію вони написали бізнес-проєкт. Більше інформації дізнайтеся на сторінках сайту khmelnytskyi-trend.in.ua з посиланням на “Суспільне”

Мальовниче село Западинці 

Село Западинці — мальовничий населений пункт Красилівської територіальної громади. Воно розташоване на горбистій місцевості та має кілька великих западин. Звідси і назва населеного пункту. У селі немає жодного підприємства, але місцева гімназія прагне реалізувати свій бізнес-проєкт. 

У 2021 році навчальний заклад взяв участь у конкурсі “Підйом-2021”. Вони здобули перемогу та на виграні гроші висадили фруктовий сад, купили сушарку та морозильну камеру. Було висаджено 100 саджанців фруктових дерев, 50 кущів. Всю продукцію гімназія засушує та використовує у шкільній їдальні. 

Фіналісти конкурсу “Неймовірні села України — 2022”

У 2022 році стартапери вирішили взяти участь у конкурсі “Неймовірні села України — 2022”. Вони подали проєкт на розвиток овочівництва. Для цього їм необхідно придбати екотеплиці. Місцевий агрохолдинг «Астарта» навіть погодився стати партнером гімназії. Вони навчатимуть дітей працювати на землі, доглядати за рослинами, допоможуть з насінням. 

Школярам бізнес-проєкт також йде на користь, адже діти розуміють що в селі можна розвивати власну справу і не обов’язково їхати з рідного дому аби заробити гроші.

На жаль, Западинська гімназія не здобула перемогу у конкурсі, але вони не збираються зупинятися на досягнутому.

Як створити бізнес у селі

Експерти підтримують бажання українських селян розвивати власну справу. В сучасних умовах підприємницька діяльність можливе не лише в містах. У селі також можна себе реалізувати та отримувати хороший прибуток. Нижче наведемо кілька ідей для бізнесу:

  • Зелений туризм. Останнім часом великої популярності набуває зелений туризм. Особливо він почав активно розвиватися у період всесвітньої пандемії. Люди прагнули поїхати подалі від карантинних обмежень, масок та соціуму. Саме тому українців почав цікавити зелений туризм. Жителі Хмельницької області можуть використовувати для екскурсій чи відпочинку власну земельну ділянку, облаштувати її під кемпінг чи побудувати невеликі готелі. Це може бути звичайне село без особливих локацій. Головне — це гарна реклама та розголос. 
  • Виробництво заморожених овочів та фруктів. В основному у селі вирощують овочі, ягоди, фрукти та різну городину. Свою продукцію можна не лише споживати, а й продавати в замороженому вигляді. Плюс у цьому стартапі, що заморожені овочі та фрукти купують кафе, ресторани для приготування соусів, джемів, різних страв. Також деякі міські жителі не проти купити заморожені продукти для власних потреб.
  • Вирощування шампіньйонів. Цей бізнес вже давно набув своєї популярності і багато хто займається вирощування цих грибів. Шампіньйони — це універсальний продукт і його часто купують заклади харчування, торгові точки, магазини. Саме тому з реалізацією продукції у вас не буде проблем. Аби почати стартап необхідна земельна ділянка, курячий послід, солома. Також варто почитати відповідну літературу аби розуміти, як вирощувати гриби.
  • Вирощування птиці, кроликів та іншої живності. Це традиційний бізнес для села, який потребує фізичних та фінансових ресурсів. 

Сподіваємося, наш матеріал був для вас цікавим і ви зробили відповідні висновки.

Comments

.,.,.,.