Цікавий стартап: рюкзаки, які допоможуть учням бути помітними у темряві

Хмельничани креативні та талановиті. Це ми доводимо не словом, а ділом. Все більше земляків хочуть розпочати власну справу та реалізують свої бізнес-ідеї на практиці. Сьогодні ми поговоримо про цікавий стартап, який у 2020 році отримав грошову винагороду у проєкті “Битва стартапів”. На пошиття унікальних рюкзаків хмельничани Віта Бабко з чоловіком та подругою Олею Мороз отримали 100 тисяч гривень. Більше інформації про цей стартап читайте на сторінках сайту khmelnytskyi-trend.in.ua з посиланням на “Є”

Ідея виробництва рюкзаків виникла завдяки сину

Хмельничани створюють рюкзак, який світиться в темряві. Ця ідея виникла коли старший син Віти повертався до школи і його ледве не “зачепила” автівка. Дорога була погано освітлена, але на рюкзаку школяра були світловідбивні елементи. Тоді чоловік Віти пожартував, що на тій ділянці дороги необхідно обмотувати дитину ялинковими прикрасами або давати їй в руки ліхтарик, щоб була помітною для водіїв. 

Жарти жартами, але після цього випадку у подружжя виникла ідея створення рюкзака з підсвіткою. Проте чоловік Віти запропонував звичайний рюкзак перетворити на оригінальний, креативний виріб, який буде не тільки корисним аксесуаром, а й цікавим для школярів. Згодом ідея була втілена в життя та оригінальний рюкзак дуже сподобався сину. 

Рюкзак вражає своєю багатофункціональністю 

Рюкзак, які створюють хмельничани, оригінальний та подобається школярам. На лицевій стороні виробу є LED-стрічки. Вони зібрані, сформовані та запрограмовані стартаперами. Корпус шиють в ательє. Але це ще не все. Завдяки мобільному додатку можна обрати малюнок, який буде транслюватися на екрані, а підсвітка акумулюється за допомогою павербанку, який розташований у кишені рюкзака. А ще є 5 видів ігор, 30 видів анімації, дорожні знаки для велосипедистів та функція написання тексту. “Розумні” рюкзаки реагують на голос власника та можуть змінювати анімацію.  

Хмельничани назвали свої рюкзаки «Nebal». Це слово з сирійської мови означає розумний та чесний. 

Потрібно зазначити, що над розробкою виробу працюють кілька осіб, адже це досить кропітка робота. 

Масове виробництво рюкзаків можливе завдяки коштам, які виграли у проєкті

Проєкт “Битва стартапів” Хмельницька міська рада проводила вперше у 2020 році. Подруга Віти, Ольга Мороз розповіла їй про цей проєкт. Стартапери наважилися та взяли участь у змаганнях. І не дарма, адже отримали грошову винагороду у розмірі 100 тисяч гривень. На ці кошти почали масове виробництво рюкзаків. У 2020 році найдорожча модель рюкзака коштувала 3 тисячі гривень. А ось бананка з ілюмінацією — 800 гривень. 

Хмельничани зауважили, що перед виступом не спали цілу ніч, готувалися. Перед конкурсною комісією виступили з рюкзаками та масками, які також були з ілюмінацією. Вони підкорили своєю ідеєю журі та здобули перше місце. У 2020 році участь у проєкті брали 10 учасників. 

Нагадаємо, що стартап — це нещодавно створена компанія, яка лише розпочинає свою діяльність. Бізнес-початківець може бути навіть не зареєстрованим. Таких стартапів у Хмельницькому багато і дуже приємно, що хмельничани розпочинаючи власну справу думають не лише про матеріальні блага, а й користь для суспільства.

Рюкзаки «Nebal» однозначно є корисними та практичним аксесуаром у повсякденному житті. Адже безпека на дорозі важлива для всіх учасників дорожнього руху. Особливо, це актуально у осінньо-зимовий період коли хмельничан погано видно на дорогах. Саме тому пішоходам рекомендується одягати сітловідбивальні жилети або спеціальні аксесуари з підсвіткою. 

Сподіваємося, наш матеріал був для вас цікавим і ви зробили відповідні висновки. 

Comments

.,.,.,.