Історія кінотеатру “Планета”

Місто Хмельницький не є туристичним. Але кожна будівля має свою історію, своє минуле. Сьогодні ми поговоримо про історію створення кінотеатру “Планета”. Кінотеатр розташований у центральній частині міста і його люблять відвідувати хмельничани та гості міста.  Деталі читайте на сторінках сайту khmelnytskyi-trend.in.ua.

Кінозал в будівлі колишнього пожежного депо

Більшість хмельничан знають, що популярний кінотеатр “Планета” розташований у приміщенні де колись було пожежне депо. 

Проєкт споруди розробив архітектор Гнат Чекірда. Проєкт був затверджений ще у 1946 році, але повоєнний період був складений для міста та держави в цілому. Саме тому вирішили розпочати будівництво через п’ять років. Для будівництва пожежного депо довелося знести два старих будинках. На їхньому місці у 1954 році збудували пожежне депо з оглядовою вежею. 

Лише в 1980-х роках у будівлі відкрили дитячий кінотеатр “Планета”. Перед тим його реконструювали та облаштували всією необхідною технікою. 

Кінотеатр став улюбленим місцем дозвілля для хмельничан. На кінопокази приходила молодь, сім’ї з дітьми, підлітки. 

У 2004 році на вежі встановили годинник. Щогодини з каланчі лунає уривок пісня “Проскурівський вальс”.

Візитна картка Хмельницького 

Кінотеатр “Планета” завдяки унікальній, класичній архітектурі стала однією з візитівок обласного центру. Крім того, ця будівля вважається одним із кращих зразків архітектури Хмельницького 50-х років минулого століття. 

Колишнє пожежне депо складається з основного корпусу, який має два поверхи та дозорної вежі. 

Цікавим елементом кінотеатру є скульптура народного художника України Миколи Мазура. Композиція “Веселий потяг” встановлена у фоє кінотеатру у 1989-1991 роках минулого століття. Скульптура, як і багато інших подібних робіт Мазура, створена з металобрухту. До речі, відомий ведучий, мандрівник Євген Синельников у тревел-шоу “Вдома краще”, під час візиту в Хмельницький, зауважив, що скульптури Миколи Мазура мають стати “фішкою” міста. Мандрівник зазначив, що фігури Мазура є унікальними, адже вони зроблені з металобрухту, тобто, зі сміття. Саме ці скульптури можуть стати туристичним магнітом Хмельницького. 

Оновлення кінотеатру

У 2017 році на приміщенні кінотеатру “Планета” хмельничани побачили величезний монітор. Не всі містяни зрозуміли це оновлення та почали обурюватися. За їхніми словами монітор псує фасад історичної будівлі. 

Можновладці зазначили, що було обрано максимально зручне місце аби не псувати екстер’єр споруди. Крім того, хмельничани мають бути зацікавлені у встановлені екрану, адже буде трансляція об’єктів культурної спадщини. А ще на екрані показують трейлери до фільмів, які демонструють глядачам у кінотеатрі.  Щоправда, рекламувалися на екрані не лише об’єкти культури та трейлери, а й інші ролики рекламного характеру. Особливо активна рекламна кампанія під час виборів. Орендар також сплачує кінотеатру орендну плату і за ці кошти виконується соціальна місія. Адже у кінозалах, час від часу, проходять безкоштовні сеанси українських фільмів, діти-сироти також мають можливість переглянути кінострічки та мультфільми безплатно. 

Місто Хмельницький має свою цікаву та унікальну історію. Обласний центр вже давно переріс статус “базарне місто”. Адже крім великого речового ринку у нас є пам’ятки архітектури, старовинні будівлі, оригінальні фотозони. Сподіваємося, наш матеріал був для вас пізнавальним і ви більше дізналися про історію рідного міста. 

А як часто ви ходите до кінотеатру “Планета”? Чи подобається вам кінозал? Чекаємо на ваші коментарі у соціальних мережах. Нам важлива ваша думка.

Comments

.,.,.,.