Етапи облаштування прибудинкової території приватного будинку

 

Величезною перевагою приватного будинку є наявність власного двору, який може стати найкращим місцем для відпочинку. Щоб тут було дійсно комфортно проводити час, варто все продумати до найменших деталей. Облаштування прибудинкової території потрібно розділити на етапи.

Підготовка плану ділянки

Спланувати майбутній двір можна ще до покупки житла. Всім, кого цікавить продаж будинків Хмельницький пропонує безліч варіантів. Найбільш вигідні пропозиції можна зустріти на OLX. В оголошеннях вдасться знайти інформацію не тільки про сам будинок, але і про ділянку.

План майбутнього двору потрібно намалювати на папері, дотримуючись масштабів. Обов’язково варто позначити всі елементи майбутнього ландшафтного дизайну.

Вибір центрального об’єкта

Заздалегідь потрібно визначитися, на чому хотілося б сконцентрувати увагу. Це можуть бути:

  • альтанка;

  • невеликий ставок;

  • басейн;

  • дитячий майданчик;

  • зона барбекю.

Такий центральний об’єкт буде займати найбільшу частину території. Найчастіше його розміщують по центру двору, а навколо встановлюють додаткові елементи.

Вибір доріжок і системи освітлення

Коли план створений і всі елементи підібрані, настає час для прокладання доріжок і продумування системи освітлення. Бруківку варто викласти поруч з основними елементами двору. Освітлювальних приладів має бути достатньо, щоб можна було створити комфортну обстановку в темну пору доби.

Складання кошторису

Після формування чіткого плану настає час розрахувати, скільки грошей піде на облаштування прибудинкової території. Враховувати потрібно не тільки будівельні матеріали, але і ціну за виконання робіт. Якщо зробити все самостійно, вдасться непогано заощадити. Менше витратити також можна, якщо закупити використані раніше цеглу або дерево.

Планувати облаштування двору рекомендується на весняний або літній період. Комфортна температура повітря і велика тривалість світлового дня сприятимуть швидкому виконанню робіт.

Comments