Історія хмельницького гурту “Мотор’ролла”

Серед хмельничан є багато творчих особистостей, які підкорили українську естраду. У Хмельницькому та області народилося багато зірок шоу-бізнесу, композитори, гумористи, актори. Також у нашому обласному центрі народився популярний гурт “Мотор’ролла”. Сьогодні ми більше поговоримо про історію створення гурту. Деталі читайте на сторінках сайту khmelnytskyi-trend.in.ua.

Історія створення музичного гурту 

Гурт “Мотор’ролла” — відомий рок-гурт, який був створений у місті Хмельницькому. У 1994 році шість юнаків: Олександр Буднецький, Ігор Лисий, Сергій Присяжний, Віктор Верхняцький, Костянтин Стрелецький та Ілля Демба вирішили підкорити український шоу-бізнес. До речі, його назва походить від поєднання двох слів: “мотоцикл” та “рок-н-рол”.

Взагалі колектив формувався з 1990 по 1994 роки, але день народженням гурту “Мотор’ролла” вважається 11 травня 1994 року. Адже саме цього дня гурт виступив на широкий загал. 

Перші успіхи колективу за межами рідного міста 

Хмельницький вважається провінційним місто, тому поїхати місцевому гурту за його межі було справжньою подією. Це сталося наступного року після створення. “Мотор’ролла” поїхала на всеукраїнський фестиваль “Червона рута 95” у Севастополь. Хлопці отримують диплом “За сучасне трактування української балади”. 

Фестиваль надихає на нові досягнення, але разом з тим, деякі учасники гурту покидають його. 

У 1996 році гурт випускає свій перший альбом “Забави патріотів”. Також цього року знімають свій перший кліп. 

У 1997 році гурт знову підкорює фестиваль “Червона рута” та стає лауреатом третьої премії. 

“Мотор’ролла” активно бере участь у різних конкурсах, фестивалях, музичних заходах: «Козацькі забави», «Майбутнє України», «Рок-Київ», «Нівроку 99», «Рок-екзистенція-99» тощо. Всі ці виступи додають популярності колективу, знімаються кліпи, записуються нові альбоми. 

Співпраця “Мотор’ролли” з іншими гуртами

У 2000 році Олександр Буднецький вирішив покинути гурт. Після цього гітарист Сергій «Сєня» Присяжний стає вокалістом. Саме тому весь матеріал довелося переробити під нього. Хмельницький гурт на початку 2000-х починає співпрацювати з гуртом “Воплі Відоплясова” та Олегом Скрипкою: спільне виконання пісні «А я собі гуля…» та спільний виступ. 

У 2005 році Сергія Присяжного запросили як музиканта-гітариста поїхати у тур з гуртом “Скрябін”. Цього року “Мотор’ролла” також записує свій популярний хіт «8-ий колір». Гурт починає набирати ще більшої популярності, їхні пісні транслюють по радіо, телебаченню.

Шлях до музики Сергія Присяжного

Сергій Присяжний народився у місті Ізяслав у військовій сім’ї. Школярем хлопець займався рукопашним боєм у військовій частині свого батька.  Але одного разу Сергій побачив як в клубі грають на музичних інструментах солдати. Це був ансамбль, який дуже сподобалося йому. Саме після побаченого, хлопець вирішив навчитися грати на гітарі. Присяжному показали як “брати акорди”. На навчання пішло 5 занять. Згодом майбутній музикант слухав пісні і самостійно, на слух, підбирав ноти. Коли Сергію було 13 років він вже грав у складі музичного колективу. Хлопець грав на солі-гітарі та виступав перед глядачами. Він один із перших прийшов у гурт “Мотор’ролла”. Сергій пройшов шлях від гітариста, бек-вокаліста до фронтмена гурту. 

Сергій Присяжний встиг побувати і в директорському кріслі. З 2009 по 2013 роки очолював творче виробниче об’єднання хмельницького радіоканалу «Поділля-Центр».

Ось така історія популярного гурту “Мотор’ролла”. Сподіваємося, наш матеріал був для вас цікавим, а наші земляки ще будуть довго нас радувати якісною, українською музикою.

Які пісні гурту “Мотор’ролла” вам подобаються? Чекаємо на ваші коментарі у соціальних мережах.

Comments

.,.,.,.