Неодимові магніти: особливості та характеристики

У світі дуже багато всяких винаходів, але одним з найбільш цікавих безсумнівно є магніт. Його дивовижні властивості вражають до сих пір. Зараз магніти використовуються в багатьох галузях, але не завжди достатньо сили тяжіння стандартних магнітів. Тому були придумані вдосконалені варіанти – неодимові магніти. Вони вважаються найсильнішими серед всіх, тому дуже часто використовуються для вирішення важких технічних завдань. Ви можете магніт купити в інтернет магазині за найвигіднішими цінами.

Унікальність неодімових магнітів

Неодимові магніти мають ряд особливостей. По-перше, магнітне поле вражає своєю силою. Магніти термостійкий і не бояться високих температур. Здатність до розмагнічування у них мінімальна. Їх властивості лише на 2-3% губляться, навіть після десятирічної роботи. Все це за рахунок унікального сплаву. Крім все вищесказаного, він може приймати різні форми і бути абсолютно різних розмірів: від крихітних, до просто величезних.

Всі ці властивості допомогли неодимовим магнітів зайняти своє місце на ринку подібних товарів, але також у них ще є такі переваги:

  • низька ціна;
  • розвиток галузі;
  • популярність в різних галузях.

Виготовлення неодимових магнітів

Виготовлення таких магнітів досить специфічне і проводиться у вакуумі. Все тому що метали, які входять до складу сплаву, швидко окислюються на повітрі. Сплав металів отримують дробленням в кілька етапів. Отримавши порошок, метали спресовують в створеному магнітному полі, щоб вони “обмінялися” властивостями. Після цього метали додатково пресують в печі нагріваючи до високих температур. Під час цього матеріал набуває кристалічної структури, що робить його ще більш міцним і надійним.

На останньому етапі магніт покривають спеціальною речовиною для захисту від іржі. Найчастіше це цинк або нікель-мідь-нікель. Таке покриття надійне, якісне і пошкодити його можна лише механічно.

Важливі параметри

При виборі неодимового магніту зверніть увагу на такі параметри:

  1. Сила тяжіння і зчеплення. Цей показник говорить про те, яку силу потрібно прикласти, щоб відірвати магніт. Вона дозволяє зрозуміти, яку масу витримає магніт.
  2. Номер сплаву. Крім основних компонентів, для досягнення будь-яких властивостей використовують домішки. Зазначена цифра – сила відриву магніту.
  3. Потужність. Це важлива характеристика, яка визначає придатність магніту в будь-якій роботі.
  4. Енергія магніту. Це показник сили тяжіння примірника.
  5. Сила відриву або коерцитивної сила. Висловлює силу, з якою відбувається розмагнічування магніту. Це також важливий показник, тому що потрібно розуміти, як швидко магніт втратить свої властивості.

Технічні характеристики

У неодімових магнітів є своя номенклатура. Вона в свою чергу ділиться на класи, які позначаються літерою і цифрою. У цих символах закладається основна інформація про магніті.

Ці класи відрізняються один від одного в першу чергу по робочій температурі магніту. У кожного магніту в залежності від сплаву існує своя критична температура. Якщо вона підвищиться, магніт втратить свої властивості. Ця температура зветься точкою Кюрі. Якщо перевищити значення цього показника, то метал розмагнічується. На робочий діапазон температур неодимового магніту вказує буква в його маркуванні: N означає, що для них точка Кюрі це 80 C, для EH – 200 С. На щастя, вплив температур нижче нуля на властивостях магнітів не позначається, тому ними можна спокійно працювати навіть на сильному морозі.

Після букв в номенклатурі йдуть цифри. Вони показують магнітну енергію. Простіше кажучи, це потужність магніту або кількість сили, яке потрібно прикласти щоб “відірвати” від нього предмет. Чим вище цифра, тим потужніше магніт і тим він сильніше.

Застосування

Неодимові магніти зараз досить популярні. Вони використовуються на виробництві радіоелектроніки, комп’ютерної техніки і навіть медичного обладнання. Також вони популярні на виробництві важкого устаткування. Їх можна зустріти в побуті. Виробляються іграшки з неодімових кульок, набирає популярність так звана магнітна рибалка, яка вже завоювала серця дітей .. Ця галузь досить перспективна і продовжить розвиватися і в майбутньому.

Як вибрати неодимовий магніт?

Щоб правильно вибрати хороший неодимовий магніт, варто звертати увагу на деякі характеристики. В першу чергу це температура експлуатації. Важливо правильно її підібрати відштовхуючись від того, в яких умовах ви збираєтеся працювати. Площа торкання не менш важлива. За рахунок збільшення площі поверхні, потужність магніту збільшується. Варто також пам’ятати про якість поверхні – вона повинна бути максимально гладка. Найменший горбок і сила магніту зменшується.

Після того як з’ясували як вибрати магніт, залишається тільки його придбати. Купити неодимовий магніт можна в магазині радіодеталей Житомира і замовити доставку в будь-яке місто України. Якісна і надійна продукція нікого не залишить байдужим.

Величезний вибір товарів високої якості, інструментів і запчастин за доступними цінами. Менеджери зможуть допомогти з вибором і оформленням замовлення. Оформляйте покупку не виходячи з дому і забирайте її в найближчому відділенні Нової пошти.

Comments