Фільми, в яких присутня архітектура Кам’янця-Подільського

Місто Кам’янець-Подільський — це перлина Поділля. Кам’янець особливий населений пункт на Хмельниччині, адже тут зосереджено багато пам’яток архітектури. Туристи з усієї України їдуть аби побачити величний замок та Старе місто. А ще у Кам’янці-Подільському відбувалися зйомки різних фільмів. І сьогодні наша стаття саме про кінофільми, які знімалися у місті. Деталі дізнавайтеся на сайті khmelnytskyi-trend.

“Комісар”, 1967 рік

Сюжет фільму відбувається у роки Громадянської війни. Героїня — жінка-комісар Червоної армії звикла до нелегкого та суворого життя. Проте проти природи не підеш і жінка завагітніла. Як із чоловічим характером та чоловічим оточенням стати лагідною і ніжною мамою? Все це побачите у фільмі.

Кінокартина була відзнята у 1967 році у двох містах: Цюрупенську та Кам’янці-Подільському.

1

“Балада про доблесного лицаря Айвенго”, 1982 рік

Фільм був знятий у Радянські часи за романом англійського письменника Вальтеру Скотта “Айвенго”. Захоплююча історико-пригодницька сага дуже сподобалася глядачам і у 1983 році фільм став лідером проекту. Потрібно зазначити, що у кінострічці звучали пісні легендарного Володимира Висоцького. 

Знімалась “Балада про доблесного лицаря Айвенго” у Хотинській та Кам’янець-Подільській фортеці аби максимально наблизити глядачів до середньовічних часів та лицарських турнірів.

1

“Чорний замок Ольшанський”, 1983 рік

Цікавий та захоплюючий сюжет. Князь Ольшанський викрав скарбницю з коштовностями та сховав її у замку. Перед смертю князь залишив монускрипт де зазначено де шукати скарби. Через сотні років нащадок Ольшанського хоче знайти коштовності. Звичайно, що Кам’янець-Подільська фортеця ідеально підходить під замок, тому фільм був відзняти на території Кам’янця.

1

“Прорвемося”, 2006 рік

Кінокартина вже відзнята у незалежній Україні. Крім цього, дії фільму відбувається під час Помаранчевої революції. У сюжеті розповідається життя парашутиста-спортсмена, який потрапив до рук української мафії. Стрічка досить цікава, адже у ній багато піротехнічних трюків. Проте, критики здебільшого оцінили картину негативно.

7

“Богдан-Зиновій Хмельницький”, 2006 рік

Ну де ж знімати фільм про Богдана Хмельницького, як не на Хмельниччині. Кінострічка знята Київською кіностудією ім. О. Довженка на замовлення Міністерства культури і туризму України. Кошторис картини становив 12 мільйонів гривень.

В сюжеті фільму показують Богдана Хмельницького, як видатного полководця та стратега. Глядачам продемонстрували момент визвольної війни українського народу проти панування польської шляхти. У кінострічці червоною ниткою проходить зрада полководця, нелегкі рішення, сімейні стосунки, кохання.

1

“Тарас Бульба”, 2009 рік

Історичний фільм у центрі якого є сім’я козака Тараса Бульби. Фільм знімався впродовж дев’яти місяців у трьох країнах: Україна, Росія, Польща. Проте найефектніше сцени були відзняті, в основному, в Кам’янці-Подільському та Хотині. Навіть штурм польської фортеці був відзнятий не в Дубно, а у Кам’янці. Все через те, що польська фортеця втратила свій середньовічний вигляд через перебудову. 

Щодо сюжетної лінії, то в фільмі продемонстрована особиста драма козака Бульби. Адже його син покохав польську аристократку та пішов проти батька та всього козацтва. У той час українські козаки воювали з Річ Посполитою, тому Тарасу Бульбі довелося прийняти не просте рішення. 

Додамо, що у 2014 році в Україні заборонили показувати деякі російські фільми, в тому числі, і “Тарас Бульба”. Державне агентство з питань кіно зазначає, що у кінострічці викривлені події, які дискредитують українську ідею.

1

“Той хто пройшов крізь вогонь”, 2012 рік

Сюжет кінострічки переносить глядачів у радянські часи під час Другої світової війни. Військовий льотчик потрапляє в німецький полон, а потім виїздить до Канади та стає вождем індіанського племені. У фільмі глядачі побачать кохання, страждання, нелегке життя українського юнака.

Додамо, що кінострічка знімалась в Україні: у Київській області та Кам’янці-Подільському. Проте один епізод довелося зняти в горах (на кордоні з Аргентиною та Чилі). Кошторис фільму складає 16 мільйонів гривень. 

“Іван Сила”, 2013 рік

Хороший сімейний фільм, який розповідає про життя Івана Фірцака. Юнак став учасником чехословацького цирку та побував у 64 країнах світу. Іван за свої фізичні здібності отримав прізвисько Іван Сила. 

Це захоплююча біографічна історія, яка буде цікавою для дорослих та дітей.

“Тіні незабутих предків”, 2013 рік

Молодіжний містичний трилер, який розповідає про студентів, які не бажаючи того, допомогли злим духам звільнитися від заклаття. Сюжет відбувається у карпатських лісах. “До чого ж тут Кам’янець-Подільський” – запитаєте ви? Фінальна сцена була відзнята саме у Кам’янці. Проте, на жаль, вона не увійшла до кінострічки. 

“Незламна”, 2015 рік 

В стрічці показано життя жінки, яка стала снайпером. Це майор Людмила Павличенко, яка пройшла війну. Її доля була нелегкою, а часом і жорстокою. Цікавий біографічний фільм, який заслуговує на вашу увагу.

Зйомки проходили в Україні і в тому числі у місті Кам’янець-Подільський. 

Тепер ви знаєте, що подивитися у вихідні. Сподіваємося, наш матеріал був для вас цікавим та пізнавальним і ви відкрили для себе нові кінокартини. 

А які фільми полюбляєте дивитися ви? Та чи відвідували ви славнозвісну кам’янецьку фортецю? Чекаємо на ваші коментарі.

Comments

.,.,.,.