Родом з Хмельниччини: композитор та співак Микола Мозговий

Велика кількість видатних діячів культури та мистецтва народилося у Хмельницькій області. Ми продовжуємо вас знайомити із земляками, які здобули популярність та славу. Сьогодні поговоримо про композитора та співака Миколу Мозгового. Ім’я Миколи Мозгового відоме всім українцям. Адже його пісні лунають у різних куточках нашої держави. Більше інформації дізнайтеся на сторінках сайту khmelnytskyi-trend.in.ua.

Любив музику з дитинства 

Микола народився у селі Сарнів Волочиського району Хмельницької області. З дитинства хлопець захоплювався музикою, тому намагався розвивати свій талант. Коли юнакові було 15 років він вступив у Чернівецьке музичне училище. Після закінчення музучилища вступив до Харківського юридичного інституту, проте його такий не закінчив. Микола кинув навчальний заклад та вирішив продовжити навчання в Республіканській студії естрадно-циркового мистецтва в Києві. Паралельно з навчанням Мозговий працював співаком у ресторані “Метро”. Також наш земляк закінчив Київську державну консерваторію імені П.І. Чайковського.

Творча діяльність Миколи Мозгового

У 1986 році наш земляк вирішив створити музичний гурт. Він отримав назву “Вересень”. Мозговий разом з гуртом давав концерти по всій Україні. Цього ж року Мозговий отримав звання “Заслужений артист України”. 

Микола Петрович відомий не лише як співак, а й як композитор. Він написав велику кількість пісень, які стали популярними та їх співає не одне покоління українців. А ще Мозговий допомагав молодим виконавцям української естради. У 90-х роках Микола Петрович покинув сцену. Він займався менеджментом зірок українського шоу-бізнесу, брав участь у різних конкурсах, фестивалях як член журі, писав пісні. Найпопулярніші його пісні: “Моя перша любов”, “Вперше”, “Ти пригадай”, “Горянам”. Також пише багато пісень у співавторстві: “Минає день, минає ніч”, “На щастя, на долю” тощо.

У 1994 році Мозговий став директором і художнім керівником Українського державного театру пісні. 

З 1999 року починає працювати в Інституті мистецтв, завідувачем кафедри. 

У 2005 році Микола Мозговий очолив Національний палац мистецтв “Україна”.

У 2010 році серце Миколи Петровича зупинилося. Його поховали в Києві на Байковому кладовищі.

Олена Мозгова — донька легендарного композитора 

У Миколи Петровича та його дружини Віолетти Борисівни у 1974 році народилася донька Олена. Дівчинка вже народилася у столиці, тому все життя живе саме в Києві. Олена вирішила піти по слідах батька. Закінчила Київський національний інститут культури та мистецтва імені О. Корнійчука. Мозговий написав для своєї доньки багато пісень, адже думав, що вона буде співачкою. Проте Олена обрала трішки інший шлях. У 2001 році працювала директором на Першому національному телеканалі України. Саме Олена Мозгова сприяла тому аби Україна взяла участь у Євробаченні у 2003 році. Також вона була продюсером та одним із організаторів фестивалю “Пісня року”.

Олена Мозгова десять років прожила у шлюбі із нашим земляком Олександром Пономарьовим. У них народилася донька Євгенія. 

Практично щороку Олена Мозгова проводить вечір пам’ять свого батька. На заходах звучать пісні композитора, які виконують популярні зірки української естради. Колеги по цеху зізнаються, що пісні Миколи Петровича легендарні. Саме тому твори Мозгового виконує не одне покоління українців. 

Ось така історія життя відомого композитора, співака, який народився та виріс у Хмельницькій області. Сподіваємося, наш матеріал був для вас цікавим і ви більше дізналися про життя та творчість Миколи Петровича Мозгового.

А які пісні Мозгового знаєте ви? Чекаємо на ваші коментарі у соціальних мережах. 

Comments

.,.,.,.