У місті стартував Всеукраїнський фестиваль-конкурс “Золоті струни”

Цікаво? Більше з Хмельницькийtrend.

Це не простий музичний конкурс, а фестиваль бандурного мистецтва. Кращі бандуристи Хмельницької області два дні змагаються за першість.

Загалом конкурс-фестиваль “Золоті струни” проводять з 2012 року. Його традиційно проводить Хмельницький обласний науково-методичний центр культури і мистецтва з метою популяризації української бандури та заохотити молодих виконавців, які старанно грають на інструменті.

Сьогодні ж в залі зібралось більше вісімдесяти юних виконавців, які показують свої вміння та таланти кваліфікованому журі.

Потрібно зазначити, що конкурсі-фестивалі беруть участь учні початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів, учні середніх спеціалізованих  музичних шкіл-інтернатів, студенти вищих навчальних закладів культури і мистецтва I-II рівня акредитації.

Також зазначимо, що “Золоті струни” проводиться у таких номінаціях: «Бандурист-вокаліст», «Бандурист-інструменталіст», «Ансамблі малих форм (дуети, тріо, квартети)».

Члени журі запевняють, що з кожним роком бандура стає все більше популярним інструментом. До прикладу, новим напрямком бандурного мистецтва є використання народного інструменту у сучасній інтерпретації  І сьогодні є варіанти виконання на бандурі європейських рок-хітів. Проте це ще не все: в 2015 році в рамках проекту EM-VISIA бандура використали в новому амплуа. Інструмент спробували в експериментальній електронній музиці.

Сподіваємось, що кількість бандуристів-професіоналів з кожним роком у місті Хмельницькому та області буде збільшуватися, а держава буде їх гідним чином підтримувати та нагороджувати.

Comments

.,.,.,.