Перший кінофестиваль відбувся у Хмельницькому

Свої роботи молоді митці презентували на першому Хмельницькому кінофестивалі. Захід відбувся у кількох містах області. Кінофестиваль стартував 10 вересня, з Кам’янця-Подільського, завершився вчора, 12 вересня, у Хмельницькому. Ведучими урочистого відкриття першого Хмельницького кінофестивалю були Олександр Педан та Дар’я Трегубова. Переможцями в одній з номінацій кінофестивалю стала молода команда з Хмельницького. Далі про подію детальніше розповість khmelnytskyi-trend.

Перший Хмельницький кінофестиваль

У п’ятницю, 10 вересня, учасники кінофестивалю пройшлися червоною доріжкою у Кам’янці-Подільському. Саме тут, біля Старої фортеці, відбулося урочисте відкриття. На фестивалі презентували аматорське, професійне, документальне, анімаційне кіно з усієї України. Програмний директор Хмельницького кінофестивалю Андрій Заєць назвав цю подію знаковою у кіноіндустрії Західної України. Про це йдеться в сюжеті МТРК “Місто”

На перший Хмельницький кінофестиваль завітали Остап Ступка, Ольга Сторожук, Дар’я Трегубова та ще багато запрошених зірок. Протягом фестивалю вони оцінювали своїм професійним поглядом представлені кінофільми, а також підтримували місцевих молодих авторів. 

У другий день кінофестивалю влаштували тематичні воркшопи, під час яких обговорювали кінопроби, постпродакшн та сценарії.

Переможці І Хмельницького кінофестивалю

Найочікуванішою подією першого Хмельницького кінофестивалю стала урочиста церемонія нагородження переможців. Вона відбулася вчора, 12 вересня, у Хмельницькому обласному академічному музично-драматичному театрі імені Михайла Старицького. Переможцями в одній з номінацій стала молода команда з Хмельницького “Bad Rabbits Foundation”. Вони отримали омріяну винагороду – символ кінофестивалю – статуетку хлопчика з камерою, а також 10 тисяч гривень. Хмельничани розповідають, що цю суму вкладуть у наступну кінострічку, адже не планують зупинятися на досягнутому.

За версією глядачів гран-прі першого Хмельницького кінофестивалю та сертифікат на 50 тисяч гривень отримала короткометражна стрічка “Сумні портрети” режисера Віталія Кікотя.

За результатами голосування професійного журі, перемогу у шістьох номінаціях здобули:

  • найкращий повнометражний фільм – “Сіль з Бонневілю”, режисер Семен Мозговий;
  • найкращий короткометражний фільм “Сумні портрети”, режисер Віталій Кікоть;
  • найкращий фільм, який знятий у Хмельницькій області, – “Залиште полиці пустим для нас”, режисер Дмитро Мілієнко;
  • краща режисура – “Потерпи трошки”, режисер Любов Гончаренко;
  • краща акторська робота – В’ячеслав Довженко, фільм “Інший Франко”;
  • краща анімаційна стрічка – “Примостився міст до міста”, режисер Клим Климчук.

Нагороду за створення атмосфери художнього кіно отримав фільм “Останній день юності”, режисери: Антон Чистяков та Роман Краснощок. Кінофільм “Типові проблеми” отримав відзнаку за суспільну значущість. Режисер Михайло Рудь. 
 

1

 

Comments

.,.,.,.