Хмельничан запрошують на перегляд фільмів про джаз

Цього тижня хмельничан запрошують на кінопокази фільмів про джаз. Це відбудеться в рамках «Програми навчально-просвітницьких заходів «Поджазуємо?!». Далі розповість про це детальніше khmelnytskyi-trend.

«Поджазуємо?!»

Нагадаємо, що 20 серпня, у Хмельницькому, стартувала масштабна програма навчально-просвітницьких заходів «Поджазуємо?!». Проект триватиме до 20 вересня. Протягом місяця у Хмельницькому влаштовуватимуть різноманітні майстер-класи, кінопокази, музичні уроки та лекції від відомих джазменів, художників та хореографів з різних куточків України та багато інших цікавих подій. Усі заходи безкоштовні. Деякі з них проходять в онлайн форматі у зв’язку з карантинними обмеженнями. Окремі події розраховані на учнів музичних шкіл та училищ, інші — на загал.

Цього тижня хмельничани мають унікальну можливість краще пізнати джаз через кіномистецтво. Мешканців міста запрошують до кінотеатру ім. Т.Г. Шевченка на перегляд кінострічок «Рей» та «Опівнічний джаз».

Фільм «Рей»

1

У Хмельницькому покажуть кінофільм «Рей». Стрічка розповідає про життя відомого американського музиканта Рея Чарльза. Фільм відображає період з 1930 по 1966 рік. Маленький семирічний хлопчик почав втрачати зір. Його мати докладала усіх зусиль, щоб навчити його самостійному життю, не зважаючи на сліпоту. Фільм розповідає про те, як Рей Чарльз став справжньою легендою джазу, не зважаючи на те, що був сліпим. Він зумів отримати світове визнання.  

Кінофільм отримав два «Оскари» за кращий звук та кращий актор. Головну роль у фільмі виконав Джеймі Фокс. Бюджет стрічки становить 40 мільйонів доларів.

Фільм «Рей» показуватимуть у п’ятницю, 11 вересня,  о 19:00, у кінотеатрі ім. Т.Г. Шевченка.  

Фільм «Опівнічний джаз»

5

Фільм знятий у 1986 році. Режисером виступив Бертран Таверньє. Фільм отримав багато національних та професійних кінопремій. Стрічка стала своєрідним кінематографічним освідченням любові до джазу і однією із кращих, які розкривають його природу.

Фільм передає неповторну джазову атмосферу: тютюновий дим, вечірні міста, мелодія саксофону, тьмяне освітлення клубів. У стрічці йдеться про життя відомого саксофоніста, імпровізатора та композитора Дейла Тернера. На його долю випадає багато труднощів. Дейл Тернер втрачає близьких та друзів, стає залежним від алкоголю. Музиканту важко повністю розкрити свій музичний талант через темний колір шкіри. Йому доводиться захищати свою людську гідність у свій шоу-бізнесу. Як йому вдасться здолати усі труднощі, дізнаємось у стрічці. Головну роль у фільмі виконав Декстер Гордон.

Фільм «Опівнічний джаз» демонструватимуть у суботу, 12 вересня, о 19:00, у кінотеатрі ім. Т.Г. Шевченка.  

Вхід на кіносеанси вільний. Однак відвідувачі повинні дотримуватися вимог карантину. У залі повинно бути не більше 200 осіб, усі мусять бути у захисних масках.

Comments