У Хмельницькому пройдуть зйомки історичного документального фільму

 

На цьому тижні у Хмельницькому проходять зйомки історичного документального фільму “Останні дні Гені”. Він базуватиметься на даних, що містяться в обласному державному архіві. Режисерка стрічки – Леся Харченко, пише khmelnytskyi-trend.in.ua.

Про що йдеться у новому фільмі

У Хмельницькому знову знімають кіно! Цього разу теж документальне. Воно має робочу назву “Останні дні Гені” і розповідає про життя 97-річної Євгенії Сидорової (Роцидла). Ця жінка пережила жахи радянського і нацистського режимів: розстріл батька, депортацію, тяжку примусову працю і концентраційний табір Равенсбрюк у Німеччині, повідомляє “Поділля News”.

60-хвилинний повнометражний фільм-спостереження показує буденне життя Євгенії і її намагання примиритися зі страшним минулим. 

Під час зйомок використовуються документи, що містяться в обласному державному архіві. Зокрема, мова йде про архівно-слідчу справу батька головної героїні фільму. 

Відома українська режисерка перед початком зйомок зустрілась з очільником Хмельницької облдержадміністрації Сергієм Гамалієм, який підтримує кінозйомки у місті. За його сприяння в області стартував Перший Хмельницький кінофестиваль, який пройшов у вересні. Він підкреслив, що до кіноіндустрії на теренах області ставляться дуже серйозно. А беручи до уваги бажання митців створювати кіно на Хмельниччині, цей напрямок мистецтва буде тільки розвиватися.

 

Фільм знімають за сприяння Міністерство закордонних справ Німеччини, яке виділило фінансування на його створення. Допомагатиме знімальній групі державний архів Хмельницької області. Зйомки будуть проходити до кінця тижня як у самому місті, так і в селі Тарноруда Волочиської територіальної громади. 

Інші фільми, що зняли у Хмельницькому

Найсвіжіші фільми, що побачили світ на Хмельниччині, – це картина про загиблого героя Максима Яровця та документальна стрічка про історію місцевого речового ринку. 

Фільм про полеглого наймолодшого командира роти глибинної розвідки, 21-річного Максима Яровця зняли фрілансери із Хмельницького. Презентація фільма відбулась в середині жовтня. 

Ще одна документальна стрічка, яка не так давно була відзнята у місті Богдана, розповідає про речовий ринок з моменту його виникнення до наших днів. Фільм складається із спогадів підприємців, які були вимушені вдатись до торгівлі, щоб прогодувати сім’ю у лихі 90-ті роки. 

Comments

.,.,.,.