Старовинне мистецтво витинанки відроджують на Хмельниччині

Подільська майстриня Надія Елеон відроджує мистецтво української витинанки на Хмельниччині. Далі на khmelnytskyi-trend.

У Хмельницькому обласному науково-методичного центрі культури і мистецтва нині проходить виставка робіт мисткині та її учнів, яку можна відвідати до кінця місяця, повідомляє “Перший Подільський”.

Найпростіша витинанка — це сніжинка, вирізана з паперу. .Та матеріалом для виготовлення витинанок раніше слугував  не тільки картон, а й тканина, сап’ян (тоненька шкіра) і навіть хутро. У ХІХ столітті витинанками прикрашали сільські хати. У кожному регіоні України вироби набули своїх власних рис, та загалом мистецтво вважалося згасаючим. 

Шепетівська майстриня Надія Елеон з дитинства цікавилась рукоділлям. Вона любила вишивати та малювати. Але її справжнім захопленням стала витинанка. Свій перший виріб вона створила в якості прикраси для домашнього мисника. А згодом захопилася, стала витинати сама, та навчати цьому дітей. 

1

За словами Надії Елеон, найбільшим її здобутком є не лише прекрасні роботи, а саме учні. Адже вони продовжуватимуть її справу. 

Роботи майстрині та її учениць представлені у Хмельницькому обласному науково-методичному центрі культури і мистецтва. Тут експонуються витинанки на тему творчості Тараса Шевченка та роботи патріотичної тематики.

1

Витинанки передають казковість та дух старовинної України, сказала директорка центру Майя Онищук. Вона додала, що найголовніше — це провести майстер-клас для викладачів, учнів та усіх бажаючих, щоб вони могли доторкнутись до шедеврів та власноруч створити хоча б маленький елемент. 

На майстер-класі мисткиня ознайомила присутніх із технікою витинанки та розповіла про усі тонкощі роботи. 

До відома,  сучасні українські майстри витинанки працюють з найрізноманітнішими матеріалами. Вироби створюють навіть із каменю. Традиційні паперові витинанки широко застосовуються в оздобленні книг та житла. 

Comments

.,.,.,.