Хто став переможцем театральної лабораторії «С.Т.Р.У.М»

У Хмельницькому завершилася Всеукраїнська лабораторія молодої української режисури «С.Т.Р.У.М». Цього року тематика проекту стосувалася постановок для підлітків. Переможцем став режисер Борис Кривець. Саме його роботу «Чапаєв і Василіса» поставлять на сцені Хмельницького обласного музично-драматичного театру ім. Михайла Старицького. Далі розповість про це детальніше khmelnytskyi-trend.

Театральна лабораторія «С.Т.Р.У.М»

Вже вдруге у Хмельницькому відбулася театральна лабораторія «С.Т.Р.У.М». Вона тривала з 29 вересня по 3 жовтня. Ініціатором проведення лабораторії став головний режисер театру ім. Старицького Дмитро Гусаков. Умови лабораторії передбачають, що протягом кількох днів молоді режисери готують та ставлять уривок вистави за участю акторів театру ім. Старицького. Лабораторія «С.Т.Р.У.М» об’єднує режисерів, які прагнуть заявити про себе та стати професіоналами сучасного театрального мистецтва. Усі охочі можуть ознайомитися з постановками на сторінці проекту у соцмережі.

Цього року роботи учасників театральної лабораторії оцінювали: народний артист України Володимир Смотритель, головний режисер Хмельницького обласного музично-драматичного театру ім. Михайла Старицького Дмитро Гусаков, переможець минулорічної лабораторії «С.Т.Р.У.М», режисер-постановник вистави «Очі блакитного собаки» Дмитро Обєдніков, голова Ради міського учнівського самоврядування «Нова генерація міста» Анастасія Голяк. Тематика цьогорічної лабораторії стосувалася драматургії для підлітків. Фіналістами театральної лабораторії стали Євген Резніченко, Лілія Петренко, Микола Бабин та Борис Кривець.

Фінал проекту відбувся у неділю, 3 жовтня, та продемонстрував злагодженість роботи колективу театру ім. Старицького. Про це свідчить те, що уривки фіналістів проекту були поставлені на високому професійному рівні. Кожен з уривків унікальний. Усі вони відрізнялися тематикою, режисерським баченням вистав для підлітків. Однак кожен із цих уривків був цікавим та оригінальним. Переможцем лабораторії став режисер Борис Кривець та його робота за п’єсою Лєни Лягушонкової «Чапаєв і Василіса».

Борис Кривець

1

Переможець цьогорічної театральної лабораторії Борис Кривець навчався у Миколаївському державному вищому училищі культури. Також поступив на театральне відділення Харківського Національного університету мистецтв ім. Котляревського. Закінчив Рівненський Державний гуманітарний університет. Працював у Львівському Академічному молодіжному театрі ім. Леся Курбаса. З 2018 року є головним педагогом у «Першій українській школі театру і кіно» в Одесі.

Борис Кривець вдячний театру ім. Старицького та його головному режисеру Дмитру Гусакову за цей чудовий проект. Також він звертає увагу на професіоналізм акторів та їх готовність долучатися до робочого процесу з повною довірою до режисера. Борис Кривець висловлює подяку усім акторам театру. Театральна лабораторія дасть змогу молодому режисеру втілити на сцені театру ім. Старицького п’єсу української драматургині Лєни Лягушонкової «Чапаєв і Василіса».

Користувачі соцмереж вітають Бориса з перемогою та бажають йому втілення творчих планів та нових досягнень. 

Comments

.,.,.,.