У Хмельницькому Міжнародний кінофестиваль «Docudays UA» пройде в онлайн форматі

В Україні стартував сімнадцятий Міжнародний кінофестиваль «Docudays». Його мета полягає у популяризації та розвитку документального кіно в Україні. Тематика фестивалю змінюється щороку. Цьогорічний захід присвячений захисту прав дітей. До організації кінофестивалю також долучилися хмельницькі правозахисники. Про особливості проведення заходу у цьому році розповість далі khmelnytskyi-trend.

Docudays UA на Хмельниччині

Цього року у зв’язку за карантинними обмеженнями Міжнародний кінофестиваль «Docudays» відбудеться в онлайн форматі. Організатори вважають, що такий формат не зашкодить фестивалю, навпаки, сподіваються, що стрічки зможе переглянути більша кількість людей. На Хмельниччині фестиваль стартує у вівторок, 13 жовтня, в Олешині. Тут покажуть фільм «War Not» – спогади учасників антитерористичної операції на сході України. Виконавчий директор громадської організації «Подільська правова ліга» Анастасія Площинська розповіла, що в стрічці буде розглядатися питання захисту воїнів АТО. Про це йдеться в сюжеті «Суспільного»

1

У п’ятницю, 16 жовтня, показ кінострічок розпочнеться у Хмельницькому. Для того, щоб подивитися документальні фільми, хмельничанам потрібно обов’язково попередньо зареєструватися. Це можна зробити на офіційних сторінках «Docudays» у соцмережі.

На Хмельниччині фестиваль мандрівного кіно проводиться вже вчетверте. Цього року тема фестивалю звучить так «TEEN SPIRIT» і стосується захисту прав неповнолітніх. Протягом трьох тижнів хмельничанам покажуть 10 документальних кінострічок про підлітків. Ці фільми можна переглянути лише в рамках проведення кінофестивалю. Саме в цьому і полягає унікальність заходу.

«Молоді особи не розглядаються як об’єкти щодо захисту їхніх прав, а що самі вони суб’єкти права, вони мають дуже багато прав і обов’язків, вони можуть вступати в різні правовідносини, які передбачені законом. Але знову ж таки, вони не завжди ними користуються», – розповів голова правління ГО «Подільська правова ліга» Андрій Місяць.

Docudays UA

Фестиваль під назвою «Дні кіно про права людини» вперше провели у 2003 році. Програма фестивалю складалася з документальних та ігрових фільмів. Організатори вирішили, що покази проходитимуть не лише в Києві, а й в інших містах України. Рівно через два роки влаштували другий фестиваль документального кіно. Його додаткова назва звучала так: «Український контекст». У 2008 році захід остаточно перейменували на Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини «Docudays UA». З 2016 року на «Docudays UA» відкрили національний конкурс. Тепер на фестивалі проводяться чотири конкурси. Також усі можуть переглянути позаконкурсну програму, побувати у майстерні документального кіно «DOCU/КЛАС». Для дітей віком від 3 до 14 років працює простір «DOC/САДОК». Також є правозахисна програма і проект «Жива бібліотека», що працює на фестивалі з 2012 року. Крім того, з 2015 року «Docudays UA» проводить цікаві тематичні фотовиставки. Минулого року програма фестивалю «Docudays UA» стосувалася безпеки в мережі Інтернет. У рамках фестивалю показали понад 30 документальних стрічок. 

Comments