У Хмельницькому відбулася прем’єра фільму-вистави «Пам’ятники Богдану оживають»

Минулими вихідними у Хмельницькому презентували унікальний фільм-виставу, який присвячений 425-річчю від дня народження Богдана Хмельницького. Проект називається «Пам’ятники Богдану оживають». Кошти на проведення зйомок виділив Український культурний фонд. Далі розповість про це khmelnytskyi-trend.

Пам’ятники Богдану оживають

У суботу, 26 вересня, о 18:00, на великому LED-екрані біля кінотеатру ім. Т.Шевченка представили фільм-виставу «Пам’ятники Богдану оживають». Зйомки проходили на п’ятьох локаціях у Хмельницькому. Тривалість фільму-вистави становить 58 хвилин.

Роль великого гетьмана зіграв народний артист України, керівник і актор Хмельницького моно театру «КУТ» Володимир Смотритель. До цього проекту долучилися також актори Хмельницького обласного академічного музично-драматичного театру імені М. Старицького, театр вогню і світла «ZLights» Міського будинку культури, танцювальний колектив «Веснянка», музиканти Хмельницької обласної філармонії, а також Хмельницький академічний муніципальний камерний хор, на чолі з заслуженим діячем мистецтв України Ігорем Цмуром. Авторка ідеї, режисерка-постановниця фільму-вистави Юлія Алексєєва.

7

Вчора, 27 вересня, фільм-виставу продемонстрували у кінотеатрі ім. Шевченка. Хмельничани мали змогу не лише побачити стрічку на екрані кінотеатру, а й поспілкуватися з акторами та творцями фільму. Після завершення стрічки глядачі подякували гучними оплесками усім, хто працював над цим проектом.

Переглянувши цей фільм, глядачі зможуть більше дізнатися про те, яким було життя Богдана Хмельницького та довідатися про пам’ятники, які знаходяться у нашому місті, присвячені великому гетьману. Основою фільму-вистави стало театралізоване вуличне дійство. У проекті представлено новий напрям хорового мистецтва – «хоровий театр».

Мистецький проєкт «Пам’ятники Богдану оживають» реалізовано за підтримки Українського культурного фонду та сприяння управління культури і туризму Хмельницької міської ради.

Реакція соцмереж

Хмельничани діляться власними враженнями від перегляду фільму-вистави про Богдана Хмельницького. Користувачі соцмереж приємно здивовані прем’єрою стрічки та сподіваються, що це лише перший фільм, а наступні будуть ще кращими. Також глядачі наголошують на чудовому співі хору, дивовижному звучанні оркестру, а також відзначають неперевершену гра акторів, цікаві хореографічні постановки. Також вважають дуже професійною роботу операторів та звукорежисера. Хмельничани називають цей фільм справжнім шедевром українського мистецтва. Також користувачі соцмереж кажуть, що музика стала справжньою окрасою фільму. Глядачі стверджують, що музика у фільмі захоплює дух та вражає своєю красномовністю. Дописувачі щиро вдячні Станіславу Ярецькому за талановиту роботу, яка надала фільму додаткової емоційної глибини. Цей проект називають культурною подією державного масштабу. 

Фото – зі сторінки «Пам’ятники Богдану оживають» у соцмережі.

Comments