У Хмельницькому знімають фільм-виставу «Пам’ятники Богдану оживають»

Цього тижня у Хмельницькому презентують фільм-виставу «Пам’ятники Богдану оживають». Проект присвячений 425-річчю від дня народження Богдана Хмельницького. Український культурний фонд виділив на зйомки один мільйони гривень. Далі розповість про це khmelnytskyi-trend.

Цього тижня хмельничани святкуватимуть День міста. У суботу, 26 вересня, у Хмельницькому, презентують фільм-виставу «Пам’ятники Богдану оживають». Це мистецький проєкт, що створюється у  нашому місті за підтримки Українського культурного фонду та сприяння Управління культури і туризму Хмельницької міської ради. Зйомки фільму-вистави проходили на п’яти локаціях.

Авторка ідеї, режисерка-постановниця фільму-вистави Юлія Алексєєва розповіла, що головна мета цього фільму-вистави полягає у тому, щоб розповісти людям про Богдана Хмельницького, його життя та боротьбу, а також ознайомити глядачів з пам’ятниками гетьману, які є у Хмельницькому. Про це йдеться в сюжеті «Суспільного».

«Лише в нашому місті є п’ять пам’ятників Богдану Хмельницькому, і не всі про це знають. Хотілося перфомативними, цікавими засобами показати, заявити про ці пам’ятники, щоб про них дізналися не лише мешканці нашого міста, а й усієї України», – каже Юлія Алексєєва.

Юлія Алексєєва додає, що вже відзнято вісімдесят відсотків матеріалу.

9

Роль Богдана Хмельницького зіграв керівник і актор Хмельницького моно театру «КУТ» Володимир Смотритель. Загалом до проекту долучилися близько 70 діячів мистецтва. Зокрема, актори обласного академічного музично-драматичного театру імені М. Старицького, театр вогню і світла «ZLights» Міського будинку культури, танцювальний колектив «Веснянка», музиканти Хмельницької обласної філармонії, а також Хмельницький академічний муніципальний камерний хор, на чолі з заслуженим діячем мистецтв України Ігорем Цмуром.

Цей проект присвячений 425-річчю від дня народження Богдана Хмельницького. Основою фільму-вистави стало театралізоване вуличне дійство. Також тут буде представлено новий напрям хорового мистецтва – «хоровий театр».

Фото – зі сторінки «Пам’ятники Богдану оживають» у соцмережі.

Comments