Хмельницький музикант став новим вокалістом гурту «Тартак»

Хмельницький музикант Сергій Строян, лідер гурту «Чумацький шлях», став новим вокалістом українського гурту «Тартак». Чи продовжуватиме артист співати у «Чумацькому шляху», далі розповість khmelnytskyi-trend.

Олександр Положинський покинув гурт «Тартак»

У лютому цього року музикант Сашко Положинський опублікував відео, в якому повідомив, що більше не буде виступати з гуртом «Тартак» та проектом «Був’є». Ця новина стала справжнім шоком для шанувальників відомого гурту. 

3

«Сьогодні я вирішив припинити свою участь у значній частині свого життя. Я вирішив, що більше не виступатиму із «Тартаком» та «Був’є». Це все сумно, але я зрозумів, що більше не можу. Дуже просив би вас не впадати у депресняк з цього приводу, це були хороші роки. Я попросив би мене не турбувати питаннями з цього приводу. Можливо, у майбутньому це виллється у щось нове», – сказав Положинський.

Реакція соцмереж

При цьому Положинський попросив не турбувати його публічними або приватними запитаннями про причини такого рішення. За словами музиканта, на поточному етапі його життя воно є остаточним. Це рішення Положинського засмутило прихильників гурту «Тартак». Шанувальники колективу пригадують, що з піснями «Тартака» пов’язано багато романтичних подій в їхньому житті. Багато прихильників цінують Олександра не лише як лідера гурту «Тартак», а й як справжнього патріота, мудру, доброзичливу та розумну людину, яка має власну думку на події і тримає активну життєву позицію. Дехто вважає, що рішення музиканта покинути власні гурти пов’язано із бажанням піти в політику та змінювати Україну на краще. Однак все ж таки більшість фанів гурту поважають таке рішення Положинського та підтримують його. Шанувальники бажають Олександру натхнення, можливостей для реалізації усіх майбутніх планів, коли такі з’являться, а також дякують за пісні.

Новий вокаліст гурту «Тартак»

Після цієї новини колектив отримав багато звернень та прохань продовжити діяльність гурту. Тому одностайно було вирішено, що «Тартак» продовжить своє існування з новим вокалістом. Шанувальники гурту зраділи такій новині.

«Коли Сашко закінчив свою кар’єру в гурті «Тартак» ми зібрались з хлопцями поміркували, що ми ще можемо, ще вміємо, як то кажуть, тому ми рішили попробувати різних виконавців. Посиділи поміркували трохи і зробили пропозицію Сергію Строяну. Він погодився, причому відкрито, з натхненням та ентузіазмом. Приїхав на першу пробну репетицію, де ми грали 4 чи 5 пісень. І після п’ятої пісні ми вже сказали, що треба пробувати офіційно та всю програму вчити», – розповів «Суспільному» гітарист гурту «Тартак» Антон Єгоров.

У суботу, 18 квітня, на офіційній сторінці гурту «Тартак», представили нового вокаліста, яким став хмельничанин, лідер гурту «Чумацький шлях» Сергій Строян. Колектив виконав ранню композицію «Тартака» під назвою «Кожне тіло». Цю пісню обрав сам Сергій, адже добре знає її. Хмельничанин додав композиції нового звучання завдяки акордеону. Відеоролик записували дистанційно внаслідок карантинних заходів.

Це відео на YouTube вже переглянули майже 25 тисяч разів.

Реакція соцмереж

Хмельничани вітають Сергія з тим, що тепер він співатиме у гурті «Тартак» та бажають йому успіхів, натхнення та нових пісень. Користувачі соцмереж вважають, що Сергію Строяну все ж таки вдалося чудово виконати пісню «Кожне тіло». Виконання було незвичним і досить вдалим. Декому все ж таки потрібен певний час для того, щоб звикнути до нового вокалу Сергія, адже для 90% слухачів «Тартак» асоціюється саме з Олександром Положинським, з його харизмою та з його голосом. Також слухачі визнають, що акордеон, який використав Сергій Строян у новому відео, додав добре знайомій пісні особливого колориту та цікавого звучання. Шанувальники «Тартака» вважають, що тепер колектив з новим вокалом буде цікавим та оригінальним. Дехто з користувачів соцмереж вважає, що Сергій Строян навіть кращий за Олександра Положинського. Адже останнім часом Сашко виглядав трохи стомленим і байдужим. Також дописувачі вже чекають на «живі» концерти гурту «Тартак». Дехто взагалі не бажає розмірковувати на тему, чи є нове звучання «Тартака» кращим або гіршим, адже головним є те, що гурт продовжує своє існування і буде радувати шанувальників новими композиціями. Крім того, користувачі соцмереж вважають, що розпочалася нова ера існування  гурту «Тартак» і чекають на нові пісні. Переважно коментарі щодо нового вокалісту «Тартака» позитивні.

Сергій Строян про участь у гурті «Тартак»

На Великдень, 19 квітня, на офіційній сторінці гурту «Тартак», Сергій Строян написав, що тепер відчуває велику відповідальність перед усіма шанувальниками легендарного колективу. Також Сергій чекає нових зустрічей на концертах, після закінчення карантину.

«Часто в житті стаються досить цікаві і непередбачувані речі. Ніколи б не міг подумати, що мені випаде честь стати вокалістом гурту, який надихав мене починати створювати щось своє, а десь навіть трохи запозичувати манеру) Ще зовсім нещодавно я був серед слухачів та шанувальників гурту Тартак, а тепер я біля мікрофона. Зараз у моїй пам’яті тони крутезних текстів, які написав і прожив Олександр Положинський, який для мене був та є авторитетом, тому я маю і відчуваю величезну відповідальність перед всіма шанувальниками, без перебільшення легендарного гурту Тартак. Побачимось на концертах», – написав Сергій Строян у соцмережі.

л

Сергій Строян зізнається, що і сам не очікував, що йому випаде така чудова нагода, однак дуже задоволений можливістю співати у такому легендарному українському гурті.

«В моєму житті сталися досить такі неочікувані зміни, мене запросили вокалістом в групу «Тартак», тому що Сергій Положинський три місяці тому оголосив, що він йде з групи «Тартак» і я вже офіційно став вокалістом гурту. Це для мене дуже велика честь і відповідальність», – зазначив Сергій Строян «Суспільному».

Представити Сергія Строяна в якості нового вокаліста гурту «Тартак» планували 29 березня, в одному з київських клубів. Однак через карантин концерт не відбувся. Тому в оновленому складі гурт презентував першу пісню в режимі онлайн 18 квітня. 

Чи покине Сергій Строян «Чумацький шлях»

Багато шанувальників «Чумацького шляху» почали хвилюватися щодо того, чи не залишить Сергій Строян  власний гурт у зв’язку з участю у «Тартак». Однак хмельничанин просить прихильників не хвилюватися з цього приводу і запевняє, що не планує покидати «Чумацький шлях». Музикант зазначає, що тепер буде поєднувати діяльність у двох гуртах. Хоча Сергій визнає, що це буде не зовсім легко. Вже наступного тижня, «Чумацький шлях» порадує своїх шанувальників новою композицією. У середу, 29 квітня, відбудеться прем’єра нової пісні гурту «Чумацький шлях», яка називається «Вгору йдеш». Прихильники гурту з нетерпінням чекають на прем’єру пісні.

ф

Чумацький Шлях

Хмельницький гурт «Чумацький Шлях» (CH.SH) – сучасний альтернативний та прогресивний рок з елементами етнічних мотивів різних країн світу (Folk Alternative Metal). Рок шоу, незвичні образи та драйвова енергетика під час живих виступів.

«Чумацький Шлях» розпочав свою діяльність у 2008 році. За час свого існування гурт встиг здобути багато прихильників в різних куточках України. Колектив виступає на різноманітних фестивалях в Україні та закордоном. Гурт регулярно записує нові пісні та знімає відеокліпи.

У доробку гурту є два студійні альбоми («Lorela», 2013; «Самурай», 2015) та міні альбом («Тисячі років», 2018).

Нагадаємо, що минулого року хмельницький гурт «Чумацький Шлях» гідно представив Україну на престижному музичному конкурсі «W:O:A Metal Battle». Хмельницький колектив потрапив до п’ятірки найкращих. «Чумацький Шлях» наприкінці квітня 2019 року став переможцем національного відбору «W:O:A Metal Battle». На початку серпня минулого року хмельницькі музиканти виступили на фіналі конкурсу у Німеччині. Колектив посів почесне четверте призове місце. Гурт «Чумацький Шлях» отримав дві тисячі євро та подарунки. 

ш

 

Comments