Докладний огляд за видами і вибором навушників

Щоб тренуватися, гуляти, подорожувати, працювати, їздити в громадському транспорті було веселіше, знадобляться навушники. Одягаючи хорошу, якісну гарнітуру навколишні звуки перестають хвилювати, а ви повністю занурюєтеся в світ музики, аудіо книги або фільму. Такі девайси допомагають захистити себе від зовнішнього світу, насолодитися сповна шикарним звуком, а що найважливіше – не відчувати дискомфорту від їх носіння.

Асортимент сучасних магазинів пропонує величезний вибір різних моделей гарнітури, як з нього вибрати ті самі – читайте далі.

Навушники і гарнітур

Розділяти навушники і гарнітуру можна за багатьма критеріями. Наприклад, за призначенням:

 • Геймерські. Стануть в нагоді людям, які захоплюються комп’ютерними іграми, адже якісний звук – це незамінне інформаційне джерело в будь-якій грі. Виробники намагаються зробити такі навушники максимально комфортними та зручними.
 • Для занять спортом. Така гарнітура повинна надійно сидіти в вушній раковині і не випадати під час активних стрибків, бігу та інших вправ.
 • Для Skype. Це в будь-якому випадку навушники з мікрофоном, які можуть бути дротяними або бездротовими.
 • Для ді-джеїв. Вони надійно фіксуються на голові, легкі і зручні, адже представники цієї професії постійно знаходяться в русі.
 • Студійні. Характеризуються тим, що передають неспотворений, чистий звук. Вони використовуються на радіо, студіях запису звуку, телебачення і так далі.
 • Дитячі. Більш щадні до слуху, не так сильно дратують органи дитячого слуху, але, в той же час видають досить якісний звук.

Крім того, за типом конструкції навушники бувають п’яти різних моделей: вкладиші, внутрішньоканальні (вони ж вакуумні і вставні), накладні, моніторні (вони ж студійні), а також повнорозмірні. Вироби перших двох типів характеризуються компактними розмірами: вони легко помістяться навіть в саму маленьку кишеню, а от інші різновиди більш габаритні, але і випромінювачі потужного звуку в них більш якісні.

Гарнітура, як правило, користується попитом серед автомобілістів. Це навушники, які мають вбудований мікрофон і дають можливість водієві вести переговори, не відволікаючись від ситуації на дорозі.

Бездротові

Бездротові навушники – це відмінне рішення справжнього меломана. Маючи такі навушники можна назавжди забути про незручні дроти, які постійно плутаються, рвуться і просто дратують. Сьогодні є кілька типів бездротових навушників:

 • Радіо-навушники. У них використовується технологія бездротової передачі сигналу DECT, яка чимось нагадує ту технологію, яка властива бездротовим стаціонарним телефонам.
 • Блютуз навушники. Сьогодні даний тип гарнітури є найбільш поширеним. Передача звуку тут здійснюється через блютуз. Такі навушники можна підключити до будь-якого телефону, смартфону і навіть персонального комп’ютера, де є Bluetooth.
 • Навушники з інфрачервоним випромінюванням. Їх принцип роботи нагадує класичний пульт для телевізора, де для передачі сигналу застосовується спеціальне випромінювання інфрачервоного кольору. Такі моделі зустрічаються досить рідко, проте саме вони передають звук найкращої якості.

До переваг бездротових навушників, крім відсутності проблем з проводами, можна віднести також:

 • Свободу дії. З такими навушниками можна абсолютно не боятися, що під час активного руху можна зачепити що-небудь проводом, що значно відволікає від прослуховування улюблених мелодій або розмов з близькими.
 • Естетичний зовнішній вигляд. Навушники, в яких немає проводів привертають увагу оточуючих, а також стильно і модно виглядають.
 • Незалежність від смартфона. Бездротові навушники мають достатню дальність зв’язку, а тому навіть якщо телефон буде знаходиться в сусідній кімнаті, слухати музику можна абсолютно безперешкодно.
 • Додаткові можливості. У деяких сучасних моделях є вбудована пам’ять для зберігання улюблених мелодій, окремий плеєр і акумулятор, які дозволяють слухати музику навіть тоді, коли мобільний пристрій повністю розряджений.

Комп’ютерні навушники

Навушники для комп’ютерів також можна розділити на кілька видів:

 • Таблетки або вкладиші. Вони є найбільш поширеним варіантом гарнітури серед усього бюджетного сегмента. Це не повнорозмірні, а компактні моделі, які оптимально підходять для простого «побутового» використання: прослуховування голосових повідомлень, музики і звукового супроводу фільмів і відео. Зовні вони схожі на краплю, яка вкладається в вушну раковину.
 • Вставні. Вони ж затички і вакуумні. Це компактні моделі, як і таблетки або вкладиші, однак відрізняються тим, що вставляються безпосередньо в слуховий канал. Це говорить про те, що їх кріплення більш надійне, а ізоляція від зовнішнього світу більш якісна.
 • Накладні. Виходячи з назви можна зрозуміти, що вони накладаються на вухо, а не вставляються в нього як попередні два варіанти. Це вже більш повноцінний варіант комп’ютерних навушників, який може фіксуватися на наголов’я або ж мати спеціальні кліпси для кріплення на вухах. Накладні моделі якісно ізолюють зовнішній шум, приємні до шкіри і не спадають.
 • Повнорозмірні. Саме такими є більшість комп’ютерних моделей. Вони масивні, великі, а чаші навушників повністю закривають вухо, що гарантує найвищу якість звучання і ізоляцію зайвих шумів.
 • Монітори. Зовні такі навушники для ПК схожі на повнорозмірні, однак вони мають ще більший розмір. Даний тип навушників потрібен для звукорежисерів та інших професій, де вкрай важливо чисте звучання.

Окремо можна виділити геймерські навушники, які характеризуються унікальним дизайном, хорошою чутливістю і точною передачею звуку. Комп’ютерні моделі можуть бути як дротовими, так і бездротовими: на вибір кожного покупця.

Comments

.,.,.,.