Хмельниччина – друга область за потужністю вироблюваної сонячної енергії

У Кам’янець-Подільському районі Хмельницької області на території села Панівці введена в експлуатацію і початку відпускати електроенергію в мережу друга за потужністю в країні сонячна електростанція (СЕС) – «Кам’янець-Подільська». Станція була введена в експлуатацію компанією «Подольскенерго». Дізнайтеся докладніше далі на khmelnytskyi-trend.in.

Можливості побудованої станції

Пікова потужність станції становить 63.8 МВт. Планується, що щорічне вироблення електроенергії складе – 68.2 ГВт / год, що дозволить забезпечити електроенергією кожне третє з 13 000 домогосподарств в м.Кам’янець-Подільський.

Зокрема, вироблення екологічно чистої електроенергії станцією «Кам’янець-Подільська» дозволить забезпечити скорочення викидів вуглекислого газу на 67 тисяч тон щорічно. Інвесторами проекту на паритетних засадах виступили група ICU і американський фонд VR Capital Group. Загальний обсяг інвестицій, спрямований на будівництво СЕС «Кам’янець-Подільська», склав близько 55 млн. доларів США.

Ці інвестиції – наочне свідчення підтримки структурних реформ в Україні. Іноземні інвестори звернули увагу на суттєвий прогрес, який зробила країна після Революції Переваги, незважаючи на величезні труднощі, з якими Україна довелося зіткнутися з того часу.

СЕС «Кам’янець-Подільська» є одним з найбільших об’єктів прямих іноземних інвестицій в Україні та сприятиме переходу країни до поновлюваних джерел енергії. В тому числі, виконання зобов’язань України зі скорочення викидів парникових газів не менше ніж на 40% до 2030 року в порівнянні з рівнем 1990 року відповідно до Паризької угоди 2015 року.

сес2

Переваги своєї сонячної енергії

Макар Пасенюк, керуючий партнер ICU, на відкритті СЕС «Кам’янець-Подільська» підкреслив, що це перший з трьох спільних проектів ICU і VR Capital Group в сфері альтернативної енергетики. Найближчим часом планується запуск другої сонячної електростанції – з потужністю 35 МВт і розташуванням в Херсонській області. Також на початковій стадії будівництва знаходиться ряд середніх за розміром СЕС в Миколаївській області.

Проектування і будівництво СЕС «Кам’янець-Подільська» велося 7 місяців і створило протягом цього періоду близько 300 нових робочих місць. На станції встановлено 220 000 монокристалічних модулів виробництва Longi-Solar, силові трансформатори зроблені компанією ETD (Skoda). Генеральним підрядником будівництва виступила українська компанія з проектування та будівництва об’єктів відновлюваної енергетики та розподільчих мереж – KNESS. Більше 50% комплектуючих станції виготовлені на українських підприємствах.

В даний час компанія «Подольскенерго» забезпечує район 45 штатними робочими місцями, більшість процесів на станції автоматизовані. Щорічно в бюджет села Панівці компанія «Подольскенерго» буде направляти 2.6 млн. Гривень в якості орендних платежів за користування земельної ділянки, будучи головним платником податків місцевої громади. Дані кошти будуть витрачені на першорядні соціальні потреби села.

Клієнтська база VR Capital Group в основному складається з інституційних інвесторів з США і Західної Європи, а також включає університетські фонди, благодійні організації, сімейні фонди і кошти інституціональних розпорядників активами.

Comments

.,.,.,.