Кінофестиваль для діток у Хмельницькому: не лише дорослим усі розваги!

«Чілдрен Кінофест» – фестиваль, що знайомить українських дітей як з найновішими європейськими стрічками, так і зі світовою кінокласикою. Заснований у 2014 році, він відбувається у 23 містах України – від мільйонників до регіональних центрів. Традиційно у Хмельницькому подія відбувається у кінотеатрі імені Шевченка, вхід на яку безкоштовний, але куди потрібно заздалегідь реєструватися. Більш детально про кіноподію міста читайте далі на khmelnytskyi-trend.in.

Просвітня діяльність кінофестивалю

За традицією, до конкурсної програми останнього VI Фестивалю мистецтва кіно для дітей та підлітків «Чілдрен Кінофест» увійшло сім фільмів для глядачів від 4 років, відібраних на найбільших європейських кінофорумах. Спеціальною подією став показ класичної комедії «Цирк» – показ присвячено 130-річчю від дня народження видатного режисера Чарлі Чапліна.

Відкрила «Чілдрен Кінофест» сімейна стрічка «Зоопарк» спільного виробництва Ірландії та Великої Британії. Вона розповідає про Белфаст у часи Другої світової війни – головні герої з усіх сил намагаються врятувати тварин з місцевого зоопарку. Фільм Коліна МакАйвора було визнано найкращою сімейною стрічкою на думку молодіжного журі міжнародного кінофестивалю у Сіетлі.

У програмі фестивалю був і фільм жахів – глядачі від 12 років змогли оцінити стрічку «Кімната 213» зі Швеції, визнану найкращим фільмом дитячої секції Міжнародного кінофестивалю в Торонто. Головні героїні стрічки приїздять до літнього табору, та починають підозрювати, що їхніми сусідами можуть бути привиди.

діти2

Мультики для найменших глядачів

У програмі «Чілдрен Кінофесту» показали також два анімаційних фільми. Український хіт «Викрадена принцеса» розповідає історію доньки київського князя, викраденої злим чаклуном, та мандрівного музиканта, який намагається її врятувати. Ролі у фільмі озвучили Олексій Завгородній, Надя Дорофеєва, Сергій Притула, Юрій Горбунов та посол «Чілдрен Кінофесту» Олег «Фагот» Михайлюта. Найменших глядачів у програмі чекала «Піпі, Пупу та Розмарі: Таємниця викрадених нот» про лісових звірів, які намагаються повернути викрадені ноти для організації музичного концерту.

В рамках «Чілдрен Кінофесту» вже втретє відбувся показ добірки стрічок, що вийшли у фінал конкурсу дитячих короткометражних фільмів. 10 найкращих картин-конкурсантів були показані на великому екрані, а спеціальне журі обрало серед них переможця, який отримав грошову нагороду та почесний диплом.

Як і завжди, фестиваль закрив володар Гран-прі попереднього року – фентезі-фільм «Сторожова застава» Юрія Ковальова про подорожі сучасного школяра у часи Київської Русі. У 2018 стрічка стала першим українським переможцем «Чілдрен Кінофесту».

Переможець конкурсної програми фестивалю визначається глядацьким голосуванням – на вході до кінозалу гості отримують бюлетень, у якому ставлять оцінку фільму.

Реєстрація на покази стартує е у травні. Половина місць виділяється організованим групам глядачів із соціально незахищених верств населення: дітям з особливими потребами, сиротам і потерпілим від конфлікту на сході України.

Comments