Внесок музичного училища імені В.І.Заремби у розвиток і процвітання музичної культури Хмельниччини

Сьогодні в Україні мистецька освіта є одним з вирішальних чинників національного відродження, зміцнення державності й об’єднання суспільства навколо спільних цінностей та ідеалів. Важливим осередком професійної музичної освіти та академічної культури Хмельниччини є музичне училище ім. В.І.Заремби – творча майстерня висококваліфікованих мистецьких кадрів, яка понад півстоліття бере активну участь у становленні системи музичної освіти, пропагує високе мистецтво, вдосконалює свою культурно-освітню діяльність, виконує почесну місію у формуванні духовності та почуття національної гідності. Деталі на khmelnytskyi-trend.in.

Перший директор училища і його досягнення

Хмельницьке музичне училище було створено 21 січня 1959 року згідно з постановою №43/9 виконкому Хмельницької обласної ради народних депутатів, засновано на державній формі власності і підпорядковано управлінню культури, національностей та релігій Хмельницької обласної державної адміністрації. Першим директором був Віктор Олексійович Цибульник, випускник Київської консерваторії по класу теорії музики та композиції – особистість надзвичайно творча і обдарована, з тонким почуттям гумору та енциклопедичними знаннями.

На той час була нелегкою робота керівника училища по підбору кадрів, яких не вистачало, по облаштуванню матеріальної бази усім необхідним для навчання, створення бібліотеки, фонотеки та інших підрозділів, потрібних для організації та проведення навчально-виховного процесу.

1

Маючи глибокі знання з гармонії, музичної форми, поліфонії та світової музики, він об’єднував навколо себе талановиту подільську молодь. Завдяки його настановам багато випускників продовжували своє навчання в консерваторіях на композиторських факультетах і стали відомими митцями, гордістю училища та області, членами спілки композиторів України та Росії.

Це були «золоті роки» юності навчального закладу, коли молоді музиканти відчували «священний трепет» перед своїми викладачами, навчались з ентузіазмом і наполегливістю, прагнули знань та здобували їх. Це був їх свідомий вибір, а професія музиканта – престижною і шанованою.

Присвоєння імені знаного українця

Постановою Кабінету Міністрів України від 2 лютого 2000 року училищу було присвоєно ім’я видатного українського композитора, піаніста та громадського діяча ХІХ ст., нашого земляка Владислава Івановича Заремби. Композитор, чиє ім’я носить навчальний заклад, виховувався на народних подільських мелодіях, дослухався до народних пісень, переймаючись їх красою, захоплюючись їх самобутнім колоритом, щоб потім щедро поділитися цим з людьми.

Заремба взяв від народу його пісню і повернув її народові, збагативши своєю творчістю і талантом. У творчому доробку понад 30 творів, романси, обробки народних пісень, фортепіанні цикли та п’єси. Його кращі твори набули популярності завдяки мелодійності, зворушливості, національному колориту.

2

Визначною подією у мистецькому житті Хмельниччини стало започаткування у 2002 році Першого регіонального конкурсу українського солоспіву ім. В.І.Заремби, який згодом отримав статус Всеукраїнського. Метою фестивалю-конкурсу стало сприяння популяризації мистецтва академічного співу в молодіжній аудиторії, підтримка та розвиток традицій українського солоспіву, духовної культури нашого народу, розвиток обдарованої молоді.

Завдяки діячам музичного мистецтва, котрі створили власні виконавські, композиторські, вокальні та наукові школи, музичне училище стало по-справжньому елітним та знаним центром професійної музичної освіти Хмельниччини та України.

В усі часи своєї творчої діяльності училище налагоджувало тісні професійні стосунки з видатними музикантами, педагогами та викладачами, добре знаними у мистецьких колах України та за її межами. Цим традиціям воно не зраджує і сьогодні.

Чим пишається заклад сьогодні

Сьогодні Хмельницьке музичне училище ім. В.І.Заремби – це провідний академічний мистецький навчальний заклад, який формує творчу музичну еліту міста та області, залишається вірний традиціям та впевнено крокує в ногу із часом.

Підготовку фахівців здійснюють понад 100 викладачів, серед яких:

  • заслужені артисти України;
  • заслужені діячі мистецтв України;
  • заслужений працівники культури України;
  • кандидат педагогічних наук;
  • кандидат мистецтвознавства;
  • відмінники освіти України;
  • лауреати обласної премії ім. Т.Г.Шевченка;
  • лауреати обласної премії ім. В.І.Заремби;
  • лауреати обласної премії ім. К.Широцького.

3

Музичне училище готує фахівців зі спеціальності «Музичне мистецтво» (спеціалізації – «фортепіано», «оркестрові струнні інструменти», «оркестрові духові та ударні інструменти», «народні інструменти», «хорове диригування», «теорія музики», «спів»). Для колективу досвідчених викладачів, які щоденно передають свою життєву мудрість молодим музикантам, навчальний заклад став не просто місцем роботи – це частина їхнього буття, їхньої долі, без чого життя просто втрачає сенс.

Щорічно студенти навчального закладу беруть участь у виконавських конкурсах різних рівнів та здобувають перемоги, що є свідченням високого рівня професійної підготовки.

Неоціненна значимість музичного училища

Студенти музичного училища мають можливість удосконалювати виконавську майстерність у навчальних творчих колективах, якими є студентський симфонічний оркестр, духовий оркестр, естрадно-джазовий оркестр, оркестр народних інструментів, хор «Молодість», капела бандуристів, численні камерні ансамблі. У цих колективах студенти набувають навичок виконавства, ведуть роботу по пропаганді музичного мистецтва. Всі вони є постійними учасниками свят, фестивалів, концертів, добре знані в місті та області.

4

У 2013 році колектив Хмельницького музичного училища ім. В.І.Заремби відсвяткував знаменну та урочисту дату – 50 років першого випуску.

Викладачі училища здійснюють постійну методичну допомогу викладачам музичних шкіл міста та області, проводять пропагандистську, профорієнтаційну, лекційну діяльність у різноманітних закладах та установах міста, а також творчо та плідно працюють над проблемами піднесення духовності, відродження та розвитку культури подільського краю, уславлення творчості народу України!

Comments