Кінофестиваль «Ночі українського кіно» у Хмельницькому

«Відкрита ніч» – фестиваль, покликаний щоразу відкривати нові українські імена у галузі кінематографу та телевізійного виробництва. Два десятки років поспіль справжні кіномани збираються наприкінці червня просто неба, щоб долучитись до останніх новинок, підтримати одне одного та похвалитися фільмами врожаю останнього року. Деталі на khmelnytskyi-trend.in.

Кіно без кордонів і меж

У 2019 році одночасно з Києвом покази короткометражних фільмів українських режисерів пройшли на 100 майданчиках України та закордоння. Серед них і п’ять майданчиків на Хмельниччині. У зв’язку з цим фестиваль має намір встановити національний рекорд та увійти до Книги рекордів України».

На Хмельниччині нічні покази відбуваються у:

  • Хмельницький, кінотеатр імені Тараса Шевченка;
  • Меджибіж, Меджибізька фортеця;
  • село Самчики, маєток Самчики;
  • Старокостянтинів, замок князя Костянтина Острозького;
  • Нетішин, культурно-мистецька локація «ART-простір».

Українське поетичне кіно має статус носія традиції української візуальної культури і є унікальним явищем. Народжене під час хрущовської відлиги, воно було специфічним напрямом в кінематографі, фільми якого відрізнялися особливою манерою побудови кадру, монтажу, настроєм, а, головне, – великою кількістю трактувань.

відкрита ніч2

Які фільми на події варті уваги хмельничанина

Підтримку фільму висловила Асоціація по захисту прав людини. «Будинок з башточкою» – гарний таємничий фільм, де глядач дивиться очима дитини на події війни, без пафосу чи пояснення, без морального судження, без хронологічних чи політичних ремарок. Фільм по-новому відображає права дитини в історії СРСР і під час Другої світової війни.

Нагадаємо, фільм в липні 2012 року переміг на Міжнародному Кінофестивалі в Карлових Варах у конкурсній програмі «Від сходу до Заходу», а також був представлений в категорії «Подорож» на 56-му Лондонському кінофестивалі. У листопаді, фільм отримав Гран-прі та нагороду за кращу операторську роботу на 16-му Міжнародному кінофестивалі «Темні ночі» в Таліні.

«Польоти уві сні та наяву» – художній фільм, що знятий Романом Балаяном в 1982 році. Через цензуру вийшов у прокат лише у 1987 році. Головну роль виконує Олег Янковський.

«Три історії» – кримінальна комедія відомого українського режисера Кіри Муратової. Прем’єра фільму відбулася 3 червня 1997 року. Три історії. В кожній історії здійснюється вбивство, і щоразу здійснюють його люди, на перший погляд, абсолютно неспроможні на це.

«Ентузіязм» – це стрічка 1930 року, знята вже після тріумфальної «Людини з кіноапаратом». Перший український звуковий фільм, в якому реальні промислові та буденні звуки слугували створенню музичного образу, а не лише ілюстрації візуального ряду, що гаряче – у своїх теоретичних викладках – обстоював режисер Дзиґа Вертов. Від того й музичність в одному з варіантів назви – «Симфонія Донбасу».

У своїй третій режисерській роботі «Білий птах з чорною ознакою» Юрій Іллєнко досліджує трагедію бідної української родини Дзвонарів, яка живе у Карпатах неподалік від румунського кордону у важкі часи війни та терору (1937-1947). Четверо братів грають у сільському ансамблі, проте боротьба між українцями-націоналістами, прибічниками нацистів та прибічниками радянської влади забирає одного учасника гурту за іншим. Однак долі братів переплітаються і в коханні, і в боротьбі.

Comments