Перспективні напрямки у бізнесі та підприємництві, впроваджувані у Хмельницькому до 2025 року

Які соціальні проекти реалізує інвестиційна група UFuture в Україні та Хмельницькому? Це різного рівня імпакт-проекти в сферах освіти і економіки, які мають великий вплив на сьогодення і майбутнє України. Концентруються зусилля на розвитку людського потенціалу і талантів. Про те, коли це відбудеться, далі в матеріалі khmelnytskyi-trend.in.

Технології сучасності і майбутнього

Є два підходи: фінансово орієнтований і орієнтований на вплив. Так, до першого типу імпакт-інвестицій відносяться технопарки UNIT.City, LvivTechCity і індустріальний парк «Біла Церква». Ці проекти дають глобальний соціальний ефект і мають величезне значення для країни, але для групи UFuture це в першу чергу бізнес.

Виключно на соціальний вплив група орієнтується, коли розвиває такі проекти, як Школа малого і середнього підприємництва, Школа програмування Unit.Factory, яка працює по франшизі французької Школи 42, видавничий проект книг українською мовою K.FundBooks і інші.

Окремо варто відзначити Київський міжнародний економічний форум, який відкрив Україну міжнародним інвесторам і став за шість років впливовою платформою для обміну досвідом, знаннями, контактами та ідеями для розвитку економіки країни.

1

Всі ці проекти є довгостроковими, тому оцінити перший ефект зможемо через 5-10 років. Інноваційний парк UNIT.City – це ціле місто можливостей. Його запускають, щоб наші уми і таланти не їхали шукати кращого життя, а створювали успішні в усьому світі продукти і сервіси тут, в Україні.

Більш того, резидентами технопарку стають провідні світові компанії, які приносять в країну не тільки інвестиції, але й досвід, знання, стандарти. Мета – щоб такий інноваційний парк був в кожному великому місті України. В тому числі, в Хмельницькому.

Стимули для виробничої галузі

Індустріальний парк «Біла Церква» – це свого роду гіпермаркет для заводів, єдиний виробничий майданчик з розвиненою інфраструктурою, на якій малий та середній бізнес легко може розгорнути свої невеликі виробництва.

Розвиток економіки України багато в чому буде залежати від малого і середнього підприємництва, а великий бізнес буде скорочувати робочі місця. Індустріальний парк полегшує поріг входу в виробничий бізнес. Ми можемо почати випускати в Україні все, що зараз завозимо з Китаю і Туреччини – від шкарпеток і пластикових відер до технологічно складних виробів.

Тобто при правильних стимулах виробнича галузь стане однією з ключових сфер розвитку економіки України, якщо малі виробництва будуть інноваційними та конкурентоспроможними, як, наприклад, завод Plank Electrotechnic. Його побудували в індустріальному парку «Біла Церква» менш ніж за рік, і вже сьогодні він виробляє електрофурнітуру (розетки, вимикачі та ін.), яка конкурує за ціною і якістю з продукцією з Китаю і Туреччини, маючи відмінний потенціал для успіху в експорті.

Стартові інвестиції в таке виробництво відносно невеликі – близько 2 млн. Доларів. Але це створення 50 робочих місць, це сплата податків, це замовлення супутніх деталей виключно в українських виробників.

2

Перспективні і найбільш привабливі галузі для інвесторів

Україна може увійти в топ-10 інноваційних країн світу. IT-індустрія дуже перспективна завдяки концентрації кваліфікованих і талановитих кадрів.

Переробка сільськогосподарської продукції та експорт готових товарів – відмінна ніша. Сьогодні ми купуємо італійські макарони з українського зерна, хоча можемо самі виробляти і постачати якісні продукти в усі країни світу.

Виробництво будь-якої продукції, яку можна експортувати, відкриває хороші перспективи для бізнесу. Розвиток цих напрямків призведе до створення тисяч успішних компаній з сотнями тисяч робочих місць, що безпосередньо вплине на зростання економіки.

ТОП-5 напрямків підприємництва до 2025 року

На що робити ставку сьогодні, щоб виграти завтра?

  1. Послуги з переробки сільгосппродукції.
  2. Штучний інтелект і big data.
  3. IT-рішення для глобального і місцевого ринків.
  4. Транспортні магістралі. Україна може бути провідним транспортним хабом між Європою і Азією.
  5. Сучасна освіта англійською мовою.

3

У минулому році група UFuture інвестувала в різні бізнеси майже $ 50 млн. У 2019 році вони планують вкласти ще близько $ 60 млн. Якщо говорити про інвестиції тільки в імпакт-проекти, то загальна сума з урахуванням капітальних інвестицій оцінюється більш ніж в $ 50 млн.

У 2019 робилася ставку на розвиток Школи малого і середнього підприємництва. За три роки роботи проекту вже більше 800 випускників в 10 українських містах, і це тільки початок. Підприємництво має стати однією з найпочесніших професій в країні поряд з учителем і медиком. Без применшення, Школа МСП буде стимулювати зростання української економіки. Підприємці отримали легкий доступ до необхідних бізнес-знань, консультацій українських і міжнародних топ-фахівців, нетворкінгу.

У чому ментальні особливості українського підприємництва?

Особливість українського менталітету полягає в самовпевненості і небажанні вчитися. 90% підприємців кажуть: «Не треба мене вчити, просто дайте мені грошей», не розуміючи важливість отримання додаткових знань і досвіду.

Але є і позитивні риси. Українські підприємці втомилися чекати кращих часів і діють вже сьогодні: будують, проектують, платять податки, створюють робочі місця. Заробляючи в Україні, люди витрачають на послуги і товари тут же, і це приводить в рух економіку.

4

На жаль, дана тенденція тільки зароджується, і поодинці підприємцям не впоратися. До групи звертаються сотні розумних бізнесменів, але кожному допомогти неможливо. Підприємництву має системно допомагати держава, щоб створювалися спеціальні програми і державні інвестиційні фонди.

У UFuture був довгий шлях і різний досвід, але на сьогодні, завдяки навичкам, залученим фахівцям і технологій, все їх проекти або вже приносять дохід, або створюють для нього основу, формують довгострокову конкурентну перевагу для компанії. Мова не завжди йде про швидкої окупності, але це на 100% успішні проекти.

Comments

.,.,.,.