Композитори Хмельниччини: Кропивницький Володимир Іванович

Не втомлюємося писати, що на території Хмельницької області проживає багато талановитих людей: співаки, поети, артисти, гумористи, композитори, ведучі. Але чи знали наші читачі, що у Хмельницькому регіоні народилося та творило багато композиторів?  Сьогодні ми поговоримо про талановитого земляка, композитора, педагога, музикознавця, Члена Всеукраїнської музичної спілки  — Кропивницького Володимира Івановича. Він народився та живе у Хмельницькій області. Більше інформації про творчість Володимира Івановича дізнайтеся на сторінках сайту khmelnytskyi-trend.in.ua.

Про музичну освіту навіть не мріяв 

Наш земляк народився у період Другої світової війни, у 1942 році в селі Крачки Хмельницького району Хмельницької області. Володимир ріс у багатодітній сім’ї. Їх було шестеро в родині: п’ять братів та одна сестра. Про музичну освіту хлопець міг лише мріяти, адже не було де і в кого навчитися цьому ремеслу. Саме тому Володимир самостійно опанував гармошку. Вже у сьому класі майбутній композитор працював гармоністом у місцевому сільському клубі. Хлопець працював і паралельно навчався у восьмому класу в Наркевицькій школі.

У 1960 році юнак мав можливість навчатися на курсах хормейстерів в Хмельницькому музичному училищі. Таку можливість йому надав колгосп, який оплатив курси Володимиру. 

Після служби в армії Володимир Кропивницький влаштувався вчителем музики у Захаровецьку загальноосвітню школу. 

Потрібно зазначити, що Володимир Іванович все-таки здобув музичну освіту. Він закінчив Кам’янець-Подільське училище культури та музично-педагогічний факультет Рівненського педагогічного інституту.

Не лише навчає, а й створює пісні

Володимир Іванович не лише навчає дітей, а й приділяє багато уваги творчості та створенні нових пісень. Перші творчі кроки були під час роботи в Захаровецькій загальноосвітній школі. Перші пісні були написані на власні тексти: “Випускники”, “Повернення”, “На катку”. Композиція “Пісня про Героя радянського союзу П. С. Коваца” стала навіть Гімном навчального закладу.

Також наш земляк пише пісні на тексти поетів: В. Сосюри, Т. Мезенцевої, М. Пляцковського, Р. Козакової, М. Федунця,  Ю. Гулай та інших.

Його пісні співають різні українські виконавці та музичні колективи. Також Кропивницьким були створені вокально-інструментальні ансамблі, хорові колективи.

Додамо, що на початку 90-х років Володимир Іванович випустив книги:  «Про музику і композиторів», «Не цурайся пісні», «Музично-пісенна творчість митців Хмельниччини».

Композитор постійно проводив творчі зустрічі, ділився своїм досвідом з колегами-вчителями. 

Хмельниччина — пісенний регіон

У Хмельницької області цікава історія, тому її неодноразово оспівували у піснях. Вище зазначено, що у нашому регіоні народилося багато талановитих людей. Колегами по цеху у Кропивницького В. І. є понад 50 композиторів-піснярів. У 2019 році у Хмельницькій гуманітарно-педагогічній академії навіть презентували книгу “Вокально-хорова творчість композиторів Хмельниччини. Соціально-психологічний аспект”.  Авторами збірки є Петро Слободянюк та Катерина Івахова. Книга є унікальною, адже у ній можна прочитати творчу-біографічну інформацію про 50 композиторів-піснярів Хмельницької області. Також у книзі можна дізнатися про пісні, які присвячені Подільському краю. За допомогою видання, читачі мають змогу більше прочитати про композиторів регіону та їхню творчість.

Сподіваємося, наш матеріал був для вас пізнавальним і ви дізналися про творчу діяльність композиторів Хмельницької області, а зокрема, про Кропивницького Володимира Івановича. 

Comments

.,.,.,.