Кумир 90-х: Юрко Юрченко та гурт “Юркеш”

На початку 90-х років минулого століття українська естрада почала поповнюватися іменами нових зірок шоу-бізнесу: Ірина Білик, Олександр Пономарьов, Ольга Юнакова, Юрко Юрченко. Всі вони були кумирами для мільйонів українців. Їхні пісні “крутили по радіо”, кліпи показували на музичних каналах, молодь купувала альбоми, клеїли плакати. Сьогодні ми поговоримо про нашого земляка Юрка Юрченко, який народився у Віньковецькому районі. Більше інформації про історію життя Юрія дізнайтеся на сторінках сайту khmelnytskyi-trend.in.ua.

Займався музикою з дитинства

Юрко Нечистяк (справжнє ім’я співака) народився у селі Майдан Олександрівський Віньковецького району Хмельницької області. Почав займатися музикою з п’яти років. З 1972 року був вокалістом та грав на клавішних у гурті “Мріями”. Після закінчення школи вирішив продовжити навчання у Барському педучилищі. У цьому ж навчальному закладі створив свій перший рок-гурт “Імпульс”, а згодом був створений інший гурт “Нечиста сила”.

“Територія А” та популярність 

У 23 роки наш земляк став лауреатом фестивалів та конкурсів таких, як “Червона рута”, “Золотий тік”, конкурс імені Івасюка. Через рік, у 1996 на фестивалі “Море друзів”, молодий артист знайомиться з керівником музичної агенції “Територія А” та поетом Олександром Бригинцем. Нагадаємо, що “Територія А” була першим телевізійним хіт-парадом. Ця телепередача транслювала виключно кліпи українських виконавців. “Територія А”  була надзвичайно популярна, тому всі хто потрапляв у хіт-парад здобували славу.

Ось так і розпочалася кар’єра Юрка Юрченко. Над проєктом почали активно працювати: реклама, пісні, відеокліпи. Юрко Юрченко був улюбленцем українських підлітків. Дівчата були закохані у романтичного співака, а його пісні “Я йду”, “Відпусти”, “Анжеліка” були справжніми хітами. Юрко брав участь у різних конкурсах, фестивалях, кар’єра йшла догори. У 1997 році вийшов перший та єдиний касетний альбом “Я йду”. Другий альбом був в процесі написання, проте взаємовідносини з “Територією А” не склалися. Але Юра не сидів склавши руки. Він вирішив співпрацювати з продюсерським центром свого земляка Олександра Пономарьова “З ранку до ночі”. Юрченко випускає максі-сингл «До наступної весни» та знімає кліп. 

Творча криза та нова сторінка в житті

На початку 2000-х років співак виїжджає у Москву. Там він виступає у клубах, працює композитором, аранжувальником. Далі у нашого земляка “творча криза”. Він нічого не пише, не співає до повернення в Україну. У 2004 році Юра створює гурт “Юркеш”. Перший виступ гурту відбувся на відбірковому конкурсі для участі в “Євробаченні”. Це сталося у 2005 році. Крім гурту Юрко Юрченко пише чудові пісні для українських та російських зірок шоу-бізнесу. Його пісні виконували Філіп Кіркоров, Андрій Данилко, Лоліта, гурт “НеАнгели” Віталій та Світлана Білоножко, Ольга Юнакова, Марина Одольська. 

У 2014 році наш земляк відмовився від гастролей в Росії. Все через події на Сході країни. Юрій зізнається, що просто не зміг би співати пісень в сусідній Росії, у той час, коли гинуть українці.

Повномасштабна війна в Україні

Після 24 лютого 2022 року та розвитку повномасштабної війни Юрко Юрченко пішов захищати Київ. На війні крім зброї носить з собою гітару. Таким чином співак  підіймає бойовий дух бійцям. Наш земляк зазначає, що на війні пісні пишуться одна за одною. Юрій згадує, що одного разу прийшов на передову без гітари, то хлопці його мало не вигнали. Адже автоматників без Юрченко вистачає. Пісні — це також великий вклад у спільну перемогу. Але Юрій не лише співає на війні, а й виконує свої обов’язки.

Сподіваємося, наш матеріал був для вас цікавим і ви більше дізналися про історію життя нашого земляка Юрка Юрченко.

Comments

.,.,.,.