Трюковий самокат – для кого підходить та як вибрати

Для багатьох дітей самокат є одним з найулюбленіших транспортних засобів. Проте, коли малюк дорослішає, для нього стає цікавим не лише кататися, а й виконувати різноманітні трюки, відточувати майстерність та вчитися новому. Для найвправніших користувачів є спеціальні трюкові самокати, але для їх використання необхідно мати деякі базові навички. Про особливості такого транспортного засобу для дітей розкажемо далі.

Чим відрізняється трюковий самокат

Головна особливість конструкції трюкового самоката – міцна металева рама. Вона повинна витримувати падіння та удари, а не лише вагу користувача. Кік-скутери завжди мають лише 2 колеса невеликого діаметра. Саме завдяки цьому на них можна виконувати оберти, стрибки та інші трюки. Що є особливим – подібний транспорт не здатний до швидкої їзди, проте відрізняється гарною маневровістю та стійкістю.

Всі самокати для трюків, в залежності від їх конструкції та призначення, поділяються на:

  • паркові – мають невелику вагу та габарити, легкі тверді колеса, систему компресії IHIC, алюмінієвий чи титановий корпус, підходять для обертань;
  • стріт – з широким та високим кермом, виготовляються з хромомолібденової сталі, мають м’які колеса, пласку деку та компресійну систему SCS, використовуються для стрибків зі сходів, ковзання поручнями;
  • дерт – з масивною декою та надувними колесами, підходять для їзди спеціально обладнаними трамплінами.

Ще одна особливість кік-скутера – невелика вага. Саме завдяки їй користувач може виконувати складні трюки без особливих фізичних зусиль. Варто зазначити, що серед легких моделей слід обирати найважчу, адже вона буде максимально надійною.

Як вибрати трюковий самокат для дитини

Перше, на що потрібно звернути увагу при виборі нового транспортного засобу – вік майбутнього власника. Виробники не рекомендують купувати трюкові дитячі самокати у Хмельницькому дітям, яким не виповнилося 7 років. Причиною вікового обмеження є недостатня вправність малюків та мінімальні навички в утриманні рівноваги, які є обов’язковими вимогами до користувачів кік-скутерів.

Якщо дитина досягла необхідного віку, вибирайте трюковий самокат за наступними критеріями:

  • Висота керма – має знаходитися на рівні поясу. Враховуйте, що високе кермо підходить для виконання трюків дітьми у віці від 15 років, моделі з низьким призначені для молодших вікових категорій.
  • Колеса – для новачків мають сердечник з пластику та діаметр 100–110 см.
  • Комплектація – залежить від навичок користувача. В професійних моделях всі деталі виготовляються з металу, на відміну від кік-скутерів середнього рівня.

При виборі першого трюкового самоката достатньо правильно визначити зручну висоту керма та розмір коліс. Надалі необхідно буде орієнтуватися на стиль їзди, характер трюків та інші особливості.

Comments

.,.,.,.